11.12.2019, meniny má

Do redakcie Seredsity.sk hľadáme nových redaktorov. Buďte súčasťou najrýchlejšie rastúceho média v regióne

14. februára 2019
reklama

Už od júna 2018 vám prinášame zaujímavé články zo Serede a okolia. Predstavujeme vám výnimočné talenty, nadaných športovcov či rôzne príbehy Seredčanov. Okrem toho ste si obľúbili aj naše historické články a kvízy, ktorými preverujeme vaše vedomosti v rôznych oblastiach. Tiež sa vás snažíme pravidelne informovať o zápasoch všetkých seredských športových tímov a redakčný obsah dopĺňame aj o klasické info-servisné správy. Ako môžete vidieť, chceme vám prinášať informácie naozaj z každej oblasti nášho mesta.

Váš vzrastajúci záujem je pre nás veľkou motiváciou. Za sedem mesiacov fungovania sme vďaka vám, našim fanúšikom a čitateľom, dostali náš obsah k desaťtisícom ľudí a zo Seredsity.sk sa stala značka, ktorú majú Seredčania naozaj radi. Naše články dosahujú čítanosť v tisícoch zobrazení a spôsob, akým komunikujeme na našich sociálnych sieťach, je v našom širšom regióne výnimočný.

Zvykli ste si na náš štýl, na náš obsah a vašu odozvu nám dávate jednoznačne najavo. Chceme podotknúť, že budeme vždy radi za konštruktívnu kritiku a váš názor. Sami neustále testujeme, čo sa vám páči a čo nie. Len takto sa dokážeme poučiť z vlastných chýb a budeme vedieť, o čom už nepísať. V najbližšej dobe budeme taktiež realizovať rôzne menšie zmeny na webe a dúfame, že sa vám budú páčiť.

Keďže sa chceme neustále zlepšovať a spoločne s vami rásť, potrebujeme posilniť náš redakčný tím. To, či prijmeme jedného, dvoch alebo troch nových redaktorov, je iba na vás. My vám vieme zaručiť moderný prístup k práci, digitálne nástroje na komunikáciu a prepracovaný redakčný systém. Naši redaktori majú k dispozícii foto a videotechniku všetkého druhu, ktorú môžu využívať pri tvorbe článkov. Ak vás táto ponuka zaujala alebo poznáte niekoho, kto by sa do nášho tímu hodil, čítajte ďalej.

Koho hľadáme do redakcie Seredsity.sk?

Úprimne, nemáme presne stanovené, kto môže byť našim novým redaktorom. Myslíme, že ním môže byť ktokoľvek. Jediné, čo k tomu naozaj potrebujete, je chuť písať a voľný čas, ktorý by ste chceli zmysluplne využiť.

Takže pokojne môžete byť študentom strednej alebo vysokej školy, mamičkou na materskej, športovcom, ktorý má v sebe talent aj na písanie. Talent však nie je povinnosť. Sami sme nikdy predtým aktívne nepísali a teraz už máme za sebou viac ako 300 článkov. Chcete nám to číslo pomôcť navýšiť? Ste vítaní.

Chuť písať znamená pre nových redaktorov aj aktívne vyhľadávať rôzne námety na články. Nové nápady sú všade okolo nás. Každý deň okolo nich možno prejdete alebo ich stretávate. Už len samotný seredský kostol ukrýva možných päť námetov na články. Šport v našom meste prináša neustále nové príbehy. Sociálne siete nám dovoľujú spoznávať nových talentovaných Seredčanov. 

S vašimi prvými článkami vám pomôžeme. Poviete nám, o čom by ste radi písali, vymyslíte témy článkov a pustíte sa do toho. Nezabúdajte, môžete písať o čomkoľvek. U nás máte voľné ruky a predstavivosti sa medze nekladú. Samozrejme, musíte ovládať prácu s počítačom a vedieť vyhľadávať informácie na internete. Pre tých, ktorí sa chcú zlepšiť vo fotografovaní, máme dobrú správu. Naši redaktori môžu využívať spoločnú fototechniku, s ktorou vás naučíme pracovať.

Popri samotnom písaní sa naučíte pracovať aj s rôznymi online nástrojmi ako slack alebo airtable. Tie nám pomáhajú pri internej komunikácii, ale aj pri plánovaní a vyhodnocovaní článkov. Postupom času chceme v online médiu Seredsity.sk vybudovať plnohodnotné pracovné miesta, no potrebujeme ešte chvíľu čas. Byť však na začiatku niečoho veľkého sa oplatí, nemyslíte?

Čo vám ponúkame?

Za vaše články budete platení. Ešte predtým však budete musieť preukázať ochotu písať a učiť sa. A keď sa ukáže, že písanie článkov vám nerobí problém a chcete patriť do nášho tímu, môžete zarábať pomerne jednoduchým spôsobom. Navyše, získate nové skúsenosti, ktoré môžno využijete neskôr v profesijnom živote. Články budú hodnotené aj na základe počtu slov a počtu zobrazení. Ak budete aktívni, vaša odmena môže byť v stovkách eur.

Keďže na štýlové kancelárie zatiaľ nemáme, budete pracovať hlavne z domu. Raz do týždňa sa ako redakcia spoločne stretneme a naplánujeme témy, ktoré spracujeme.

Za každý článok budete ohodnotení. Výška vašej odmeny sa bude odvíjať od náročnosti článku. Je predsa rozdiel napísať 1000-slovný historický článok a dvojodsekovú infosprávu. Preto si sami budete určovať, koľko zarobíte. Pre seredské mamičky je to super prilepšenie k materskej a pre študentov je to okrem reálnej praxe v modernom online médiu aj super spôsob, akým si môžu popri škole zarábať.  

Zdroj: Freepick.com

Čo od vás teraz čakáme?

Jednoduchý email. V ňom sa nám skúste predstaviť a majte na mysli, že vás chceme spoznať ako osobnosť a človeka. Napíšte nám, prečo si myslíte, že práve vy by ste mali patriť do nášho tímu. Popíšte nám, čo by vás na tejto práci bavilo a nezabúdajte, táto práca sa dá stíhať aj popri inom zamestnaní či škole.

Okrem klasického životopisu nám pošlite aj 2 námety na články. Tým myslíme približný nadpis článku a zopár viet, o čom by samotný článok bol. Opakujeme, v jednoduchosti je krása.

Ak vás naša výzva zaujala a chceli by ste to s nami vyskúšať, pokojne nám teda napíšte email na redakcia@seredsity.sk. Alebo nám pošlite správu na našom Facebooku či Instagrame.

Zdroj: Freepick.com

Kto stojí za Seredsity?

Dvaja mladí ľudia (Dušan a Martin) s víziou moderného online média, ktoré dokáže, že aj regionálne médium môže byť vďaka svojmu obsahu a kvalite jednotkou na mediálnom trhu v regióne.

Pred dvoma mesiacmi sme do nášho tímu prijali editorku Barboru, ktorá články vždy dôkladne opraví a napraví štylistické chyby. Tento krok sme spravili aj preto, lebo ste nám jednoducho písali, že sú v článkoch chyby. Stále trváme na tom, že človek je tvor omylný, no naozaj sa snažíme náš obsah neustále zlepšovať a prinášať do neho nové veci.

Ak sa nám aj vďaka tomuto článku podarí vytvoriť redakčný tím, určite vám ho predstavíme. Momentálne však chceme vašu pozornosť upriamovať na výnimočných ľudí v našom meste a na náš kvalitný obsah, ktorý ste si zamilovali.

Zdieľajte článok a pomôžte nám nájsť super redaktorov

Zdieľať na Facebooku

1 Comment

  1. Anonym píše:

    Druhá časť titulku je trošku nadsadena. No a samozrejme nový redaktor by mal čo najmenej používať, resp. vôbec nepoužívať slovo Seredčan. A nakoniec ak chcete poriadny úspech, tak sa odliste od seredskych noviniek a seredonline (aj tak väčšinu len od nich preberate) . A a na záver skúste nevymazavat negatívne diskusné príspevky

Pridaj komentár