13.07.2020, meniny má
27. novembra 2019

Jedinečný nápad zo Šúroviec. Kruhový objazd sa premenil na adventný veniec

Jedinečný nápad zo Šúroviec. Kruhový objazd sa premenil na adventný veniec
Zdroj: FB skupina Šúrovčania
reklama

Posledný jesenný týždeň je už takmer na svojom konci a s blížiacim sa víkendom sa neúprosne blíži aj advent. O pár dní tu teda máme prvú adventnú nedeľu. Je načase kúpiť adventné vence, prípadne zrecyklovať tie z minulého roka. Neďaleká obec Šúrovce, ktorá sa nachádza len kúsok od Serede smerom na Trnavu, však tento pojem povýšila na úplne nový level. Aj tento rok im centrum obce zdobí obrovský adventný veniec.

Adventný veniec na kruhovom objazde

Tento adventný veniec má v Šúrovciach už niekoľkoročnú tradíciu a výnimkou nie je ani tento rok. Spoločné dielo obyvateľov obce pokrýva celý kruhový objazd živým ihličím. Nechýbajú ani rôzne ozdoby, ako napríklad mašle či skutočné šišky. Najväčším doplnkom sú obrovské sviečky, ktoré sa postupne každú adventnú nedeľu po jednej rozsvecujú. Na výrobe venca sa tento rok podieľali poslanci obecného zastupiteľstva, obyvatelia obce a aj starostka obce. Tento týždeň bude veniec ešte požehnaný miestnym kňazom a môže sa rozsvietiť prvá adventná sviečka.

Páčila by sa vám podobná dekorácia aj v Seredi?

Nám sa spoločný projekt Šúrovčanov veľmi páči a obci dodáva jedinečnú atmosféru. Veríme, že podobná výzdoba by našla svoje miesto na kruhovom objazde aj v našom meste. Alebo by sa vôbec nemusela nachádzať uprostred cesty. Veľký svietiaci adventný veniec majú napríklad aj v Trnave na pešej zóne. Čo na to Seredčania? Nezabudnite nám do komentárov napísať, či sa vám veniec páči a aké miesto by ste mu vymysleli v Seredi.

Zdroj: FB Šúrovčania

Zdroj: FB Šúrovčania

Zdroj: FB Šúrovčania

Zdroj: FB Šúrovčania

Zdroj: FB Šúrovčania

Zdroj: FB Šúrovčania

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB skupina Šúrovčania
Zdieľať na Facebooku