23.05.2019, meniny má

Na Námestí slobody pribudne rozprašovač vodnej hmly, ktorý zaručí osvieženie počas letných horúčav

11. marca 2019
reklama

Ako ste si mohli všimnúť, na Námestí slobody dnes začali stavebno-inštalačné práce. Tie sú spojené so servisom závlahového systému a napájania studničnej vody.

Hlavným dôvodom na radosť je však inštalácia rozprašovača vodnej hmly. Ten určite poznáte z našich okolitých miest, respektíve z rôznych veľkomiest, v ktorých je niečo podobné na námestiach už povinným štandardom. Sme radi, že k podobnému kroku pristúpilo aj naše mesto a počas vysokých teplôt v letných mesiacoch sa na námestí budete môcť ovlažiť.

Tento rozprašovač si predstavujte ako zariadenie, ktoré vodu rozprašuje na jemný osviežujúci závan s drobnými časticami vody. Ak cez neho prejdete, pocítite jemné dotyky vody, ale nemusíte sa báť, že by ste boli do nitky premočení.

Ilustračná fotka / Zdroj: www.obecne-noviny.sk

Aká firma realizuje práce?

Realizáciu možno rozdeliť na dve časti, pričom obe zaobstaráva spoločnosť BEMAX s.r.o z Hruboňova. Samotné stavebno-inštalačné práce spojené so servisom závlahového systému a napájania studničnej vody budú mesto stáť 3 696 eur.

Cena za rozprašovač vodnej hmly predstavuje 2 466 eur. Sprevádzkovanie tohto zariadenia však nie je jednoduchá vec, ako sa môže na prvý pohľad zdať, nakoľko musia byť splnené prísne bezpečnostné predpisy. Taktiež je potrebné vyriešiť prívody elektriny a vody, ktoré musia vyústiť na vhodnom mieste.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.