27.07.2021, meniny má
21. mája 2020

Seredské kino Nova je 11. najnavštevovanejším kinom na Slovensku. Napriek tomu zostáva zatvorené

Seredské kino Nova je 11. najnavštevovanejším kinom na Slovensku. Napriek tomu zostáva zatvorené
Zdroj: kinonova.sered.sk
reklama

Seredské kino Nova nemusíme nikomu predstavovať. Je rovnako obľúbené Seredčanmi, ako aj obyvateľmi okolitých obcí, o čom svedčia aj minuloročné štatistiky. Kino dosiahlo za rok 2019 rekordné tržby. V celoslovenskej návštevnosti jednosálových kín sa umiestnilo na 11. mieste a v rámci Tranvského kraja sa umiestnilo na 2. mieste. Celkovo slovenské kiná minulý rok dosiahli rekordnú návštevnosť – viac ako 6 miliónov divákov. S počtom divákov samozrejme stúpli aj tržby.

Fantastický štart mal veľmi rýchly koniec

Koncom roka 2019 sa naše seredské kino stalo prvým na Slovensku, ktoré malo laserovú 3D projekciu. Január nového roka bol z hľadiska návštevnosti jedným z top 5 v histórii kina a február sa stal absolútnou jednotkou. Určite by to takto skvele pokračovalo aj ďalej, keby celý svet nezasiahla epidémia. S príchodom koronavírusu sa kino Nova muselo zatvoriť a čakať na uvoľňovanie opatrení.

Kiná sa napriek uvoľňovaniu opatrení nemôžu otvoriť

Od 20. mája vstúpila do platnosti 3. fáza uvoľňovania opatrení, v rámci ktorej bolo možné otvoriť aj kiná. Podmienky pre kiná sú však iba formálne a nanajvýš neférové. Kino musí byť v nedeľu zatvorené, sledovanie filmov je povolené iba s rúškami bez možnosti nápojov a pochutín. V rovnakom čase boli otvorené aj reštaurácie a bary, ktorých sa rovnaké zákazy netýkajú. Za takýchto podmienok sa väčšina kín vrátane toho seredského nemôže otvoriť a poskytnúť svojim zákazníkom jedinečný kinozážitok.

zdroj: vidici.sk

Naše kino má už dávno zavedené prísne hygienické opatrenia, ktoré chránia zákazníkov aj zamestnancov, a preto spolu s ostatnými slovenskými kinami podalo sťažnosť proti takýmto podmienkam. Verejnoprávne kiná a kultúrne ustanovizne navyše nedostanú od štátu žiadnu finančnú podporu a musia sa spoliehať iba na podporu svojich zákazníkov.

Vedenie kina dúfa, že v júli sa bude môcť bez opatrení otvoriť nielen kino, ale aj mestský amfiteáter, v ktorom boli medzičasom dokončené toalety. Informácie o termíne znovuotvorenia nájdete na webovej stránke kina a rovnako aj na ich Facebooku.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku