24.02.2020, meniny má
21. januára 2020

Takúto pieseň Slovensko ešte nezažilo. Šintavská kapela MEJBIS spieva o zoranom poli a vysnívanom traktore Zetor

Takúto pieseň Slovensko ešte nezažilo. Šintavská kapela MEJBIS spieva o zoranom poli a vysnívanom traktore Zetor
Zdroj: youtube.com
reklama

Do redakcie sa nám doniesla nová pieseň od skupiny MEJBIS s prízvučným názvom Zorané. Podľa dostupných informácií vieme, že kapela pochádza zo Šintavy. Jej členmi sú Matúš Markusek (saxofón a spev), Igor Javor (trúbka a spev), Erik Herceg (klávesy, gitara a spev), Ladislav Hamara (basgitara) a Martin Fandel (bicie). Kapela hľadá momentálne skúsenejšieho  gitaristu, čo by mohla byť pre niekoho príležitosť.

Začínali pred viac ako 20 rokmi ako partia mladých nadšených hudobníkov ešte pod názvom Element. Ako každá „lokálna“ skupina hrávali na zábavách, svadbách, neskôr pribudli plesy a vlastné vystúpenia.

Zdroj: Matúš Markusek

Prvé vlastné CD

Začiatkom roka 2019 vydali svoje prvé CD DeGusto, ktoré slávnostne pokrstili 19. januára 2019 na Hasičskom plese v Šintave. Pri tejto príležitosti si tiež zmenili názov na MEJBIS. Prvá edícia CD sa rýchlo rozchytala a momentálne je k dispozícii ešte niekoľko kusov, ktoré je možné objednať cez email: mejbisband@gmail.com.

Na albume sa nachádza jedenásť skladieb rôznych žánrov plus jeden remix. V repertoári kapely nájdete rôzne žánre od ľudoviek, čardášov, country, swing, jazz, rock´n roll až po pop-rock, rock či rap.

Zdroj: Matúš Markusek

Chytľavý refrén

„Bude zorané, pole zorané, do rána zorané.“ Takto znie začiatok chytľavého refrénu, ktorý si postupne budete sami spievať a do rytmu si pohupovať nohou. Ako uviedol na svojom Facebooku jeden z členov kapely: „Nehľadajte za tým žiadnu hlbokú myšlienku ani veľké posolstvo, ide len o čistú recesiu a zábavu.“ O kameru a strih videoklipu sa postarali Roman Bugáň a Roman Bugáň mladší. Okrem tejto piesne natočila kapela videoklip aj k skladbe Banda a nájdete ho tiež na Youtube.

Podľa nás je pieseň veľmi chytľavá a dopĺňa ju veľmi vtipný text, ktorý k Šintave nadmieru pasuje. Taktiež aj hudba a spev sú na skvelej úrovni a zábavný videoklip len podtrháva skvelý hudobný aj „poľnohospodársky“ zážitok. Chalanom držíme palce a dúfame, že pieseň sa dočká veľkej pozornosti. Už teraz sa tešíme na ich ďalší počin.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Matúš Markusek, FB Erik Herceg
Zdieľať na Facebooku