16.05.2022, meniny má
16. novembra 2020

61-ročný vodič s 2 promile skončil v kvetináči. Vo Vlčkovciach sa odohral na ceste bizarný prípad

61-ročný vodič s 2 promile skončil v kvetináči. Vo Vlčkovciach sa odohral na ceste bizarný prípad
Zdroj: FB Polícia SR - Trnavský kraj/noviny.sk
reklama

V sobotu sa v blízkej dedine Vlčkovce odohral nevídaný prípad, kedy policajti opäť zasiahli predtým, než sa stala tragédia. S dávkou humoru napísala Polícia SR – Trnavský kraj na svoj Facebook príspevok, kde popisujú ako „Božie mlyny zasiahli“, nakoľko opitý účastník cestnej premávky skončil s autom rovno pred dedinským kostolom v kvetináči.

Pán nafúkal viac ako 2 promile

Trnavskí policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky počas sobotnej služby zadržali vo Vlčkovciach vodiča, ktorý nafúkal viac ako 2 promile.

61-ročný pán, vodič Peugeotu 406, sa pohyboval po obci Vlčkovce zo strany na stranu. Policajti sa istý čas snažili vodiča zastaviť. Na policajné výzvy však nereagoval.

Prešiel do protismeru a následne priamo pred miestnym kostolom narazil do betónového kvetináča. Aby toho nebolo málo, narazil aj do dopravnej značky. Jeho jazdu, ktorú sa policajtom nepodarilo zastaviť, zastavilo až zaparkované auto Kia Rio.

Policajti vodiča podrobili dychovej skúške na alkohol. Tento 61-ročný vodič mal v dychu až 1,14 mg/l alkoholu.

reklama

Hrozí odňatie slobody

Nehodou pod vplyvom alkoholu spôsobil majiteľovi auta Kia Rio škody vo výške až 5000 eur. Policajti ho následne obmedzili na osobnej slobode. Neskôr vzniesli obvinenie za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
O jeho vine sa bude rozhodovať v takzvanom superrýchlom konaní. Za toto nerozvážne správanie, kedy mohol spôsobiť škody aj na zdraví ľudí, mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky. 

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Polícia SR- Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku