02.07.2020, meniny má
26. marca 2020

95-ročná babička z Talianska je nádejou v ťažkých časoch. Aj napriek vysokému veku porazila koronavírus

95-ročná babička z Talianska je nádejou v ťažkých časoch. Aj napriek vysokému veku porazila koronavírus
Zdroj: metro.co.uk
reklama

Taliansko je krajina sužovaná koronavírusom viac než všetky ostatné štáty Európy. K dnešnému dňu bolo v Taliansku potvrdených už 74 386 prípadov, z toho bolo zaznamenaných 7 503 úmrtí a 9 362 vyliečených. A práve do skupiny vyliečených patrí aj seniorka Alma Clara Corsini.

Nádej pre starších ľudí

Všetci vieme, že ochorenie COVID-19 má komplikovanejší priebeh u starších ľudí a u ľudí s autoimunitnými ochoreniami či so slabšou imunitou. O to viac sa boja aj starší ľudia na celom svete a my by sme sa k nim mali správať ohľaduplnejšie a zodpovednejšie s vzhľadom na súčasnú situáciu. Úžasné je však to, že práve v najviac zasiahnutom Taliansku porazila túto novú zákernú chorobu COVID-19 seniorka vo vysokom veku.

95-ročnú Almu Claru Corsini priviezli do nemocnice v Pavulle 5. marca 2020. Test na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2 bol pozitívny, preto si ženu v nemocnici nechali. A nakoniec všetkých v nemocnici veľmi milo prekvapilo, keď sa Alma po dvadsiatich dňoch zo zákerného ochorenia dostala. 

Preto by sme chceli aj my vyzvať starších ľudí, ktorí sú v strese a obávajú sa najhoršieho: Nepripúšťajte si to, že by ste sa mohli nakaziť, nemyslite na to, myslite hlavne stále pozitívne. A spomeňte si aj na túto staručkú pani, ktorá sa dostala z ochorenia COVID-19. Stala sa dokonca prvou vyliečenou v severnej provincii Modena, čo je veľký úspech.

A 95-year-old grandmother becomes first person to recover from coronavirus in Modena, Italy

zdroj: metro.co.uk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: dobrenoviny.sk, metro.co.uk
Zdieľať na Facebooku