16.04.2025, meniny má
11. novembra 2021

Na vlakovej stanici v Trnave sa stalo veľké nešťastie. Mladá žena, ktorú zachytil vlak, prišla o celú ruku

Na vlakovej stanici v Trnave sa stalo veľké nešťastie. Mladá žena, ktorú zachytil vlak, prišla o celú ruku
Zdroj: relaxmagazin.sk/IG vozra_studios_official
reklama

Správu o vážnej nehode na vlakovej stanici v Trnave, ktorú využíva denne aj mnoho Seredčanov, priniesol portál mytrnava.sme.sk. Nešťastie sa stalo 8. novembra 2021 okolo deviatej večer na železničnej stanici v Trnave, konkrétne na nástupišti.

Mladá žena sa zakliesnila pod vlakom

Na dispečing večer nahlásili zranenú osobu po zrážke s osobným vlakom. „Po príchode hasičov na miesto bolo zistené, že osoba je pri živote a je zakliesnená pod vlakom,“ informovala Lenka Košťálová, hovorkyňa hasičov pre portál mytrnava.sme.sk.

Hasiči na mieste zistili, že ide o mladú ženu, ktorej vlak, bohužiaľ, amputoval hornú končatinu. Po vykliesnení spod vlaku ju zabalili do špeciálneho vákuového vaku, a tak ju zdravotníci okamžite previezli do neďalekej trnavskej nemocnice.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Polícia začala trestné stíhanie

Počas celého zásahu bola rýchlosť prechádzajúcich vlakov na tomto úseku znížená. Bližšie podrobnosti zistil portál mytrnava.sme.sk od polície.

„Policajti železničnej polície Trnava si prípad prevzali a vo veci začali trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. K zrážke 28-ročnej ženy s osobným vlakom došlo včera večer v Železničnej stanici Trnava,“ informovala Mária Linekšová, hovorkyňa polície. Presné okolnosti tejto udalosti však policajti aj naďalej stále vyšetrujú.

Na takýchto miestach buďte obozretní

Vlakové nástupištia bývajú, nanešťastie, miestami častých nehôd. Neodporúča sa stáť a čakať za vyznačenými čiarami. Je pravdepodobné, že aj v prípade tohto nešťastia mladá žena stála za čiarou, ktorá sa nemá prekračovať. Apelujeme preto na všetkých. Ak využívate vlakovú dopravu, buďte obozretní aj pri čakaní a nastupovaní z perónu či železničného nástupišťa do vlaku. Predídete tak možnému nešťastiu.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: mytrnava.sme.sk
Zdieľať na Facebooku