17.05.2021, meniny má
12. novembra 2020

Adoptovali by si Seredčania cez zimu chodníky? Mohli by získať finančnú odmenu

Adoptovali by si Seredčania cez zimu chodníky? Mohli by získať finančnú odmenu
Zdroj: unsplash.com
reklama

Čoskoro k nám zavíta zima, no okrem padajúcich vločiek a snehuliakov s ňou prichádzajú aj problémy so zamrznutými chodníkmi. Mesto Košice prišlo s nápadom, ktorý by ho dokázal vyriešiť. Pomocou aplikácie Zimná údržba si občania budú môcť adoptovať určitý úsek chodníka, za ktorého údržbu dostanú finančnú odmenu.

Dokážete si tak zarobiť až 500 eur

Za celú sezónu, ktorá trvá od 15. novembra do 31. marca, by ste paušálne dostali 200 eur. K tomu sa pripočítava aj 5 eur za každý deň čistenia a solenia. Zaregistrovaný užívateľ by si tak mohol zarobiť až 500 eur, pokiaľ by bola situácia rovnaká ako minulý rok. Všetky potrebné veci ako posypový materiál a základné technické zabezpečenie zaobstará mesto. Nezískali by ste tak len peniaze, ale aj dobrý pocit a spálené kalórie.

„Zodpovednosť stále na seba berie ten, kto je správca komunikácie. A správcom komunikácie je vo všetkých týchto prípadoch mesto,“ spresnil Jaroslav Polaček, primátor Košíc.

Aplikácia je už pripravená

Aplikácia je kompatibilná s platformami IOS a Android a je, samozrejme, bezplatná. Po zaregistrovaní a vyplnení osobných údajov je potrebné vybrať si jeden z ponúkaných úsekov. Následne aplikácia automaticky vygeneruje príkaznú zmluvu, ktorú mesto pripraví na podpis. Potom len stačí prísť na úrad a zmluvu podpísať. Pokiaľ sa tak do troch dní nestane, úsek sa v aplikácii odblokuje a bude si ho môcť vybrať niekto iný.

Aplikácia myslí aj na zábudlivých, a tak vám údržbu bude pripomínať v podobe notifikácií. Pokiaľ na ne nebudete reagovať, príde vám SMS správa. Každý bude mať na výber len jeden úsek. Pokiaľ by o niektoré nebol žiaden záujem, naďalej by sa o ne staralo mesto.

„Podstatné je, že majiteľom aplikácie je mesto Košice. To znamená, že ak ju v teréne overíme, sľubujeme si od toho, že sa nájde na Slovensku mnoho samospráv, ktoré o ňu budú mať záujem, takže sa s nimi budeme vedieť podeliť aj o náklady, ktoré súviseli s vývojom,“ vysvetlil Polaček.

Myslíte, že by bol záujem o výpomoc v zimnom období aj v našom meste? Rozhodne by sa tak dalo predísť mnohým úrazom. Chodníky by boli zrejme odpratané skôr, než by to stihli pracovníci údržbovej spoločnosti.

ZDROJ: TOMÁŠ KALINAY

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: kosice.sk, sme.sk, dobrenoviny.sk
Zdieľať na Facebooku