22.10.2020, meniny má
25. septembra 2020

Aktuálne! Svadby s účasťou do 30 ľudí sú novým návrhom pandemickej komisie. Schváli ich v pondelok krízový štáb?

Aktuálne! Svadby s účasťou do 30 ľudí sú novým návrhom pandemickej komisie. Schváli ich v pondelok krízový štáb?
Zdroj: kamkam.eu/seredsity.sk
reklama

Premiér Igor Matovič dnes znova vystúpil a apeloval na zodpovednosť ľudí. Otvorene skritizoval konšpirátorov, ktorí koronavírus zľahčujú, alebo o ňom vravia, že neexistuje. Po dnešnom rekordnom prírastku nových prípadov, ktorých bolo 419, na Slovensku zasadala pandemická komisia.

Viedol ju hlavný hygienik Ján Mikas, pretože minister zdravotníctva Marek Krajčí je aj naďalej v karanténe. Mikas rovnako avizoval aj návrhy na nové opatrenia. Tie ešte v pondelok potvrdí Ústredný krízový štáb.

30, 100 a 200

Od 1. októbra 2020  budú na svadbách a hromadných podujatiach platiť pôvodne navrhované obmedzenia zo začiatku septembra. Maximálny počet hostí na svadbe bude 30 ľudí, na hromadných podujatiach, kde sa sedí, 100 a v exteriéri 200 ľudí. Hromadné podujatia v exteriéri, kde sa nesedí, budú zakázané do momentu, dokedy sa nezastaví rast pozitívnych prípadov.

“Ak takto pôjdeme ďalej, denný priemer o dva týždne dosiahne 800 nakazených,” povedal Matovič a prízvukoval potrebu zodpovednosti. Ostro skritizoval aj ľudí, ktorí nedodržiavajú opatrenia a koronavírus spochybňujú.

Pandemická komisia ďalej odporúča zákaz návštev v domovoch sociálnej starostlivosti, predovšetkým v červených a oranžových okresoch Slovenska. Tiež by sa tu nemali organizovať rodinné oslavy a seniori by sa mali dať očkovať proti chrípke a pneumokokovým ochoreniam. Toto sú však zatiaľ len odporúčania. To, či budú tieto opatrenia v pondelok schválené, sa dozvieme po zasadnutí krízového štábu. 

🔴 Predseda vlády Igor Matovič po rokovaní pandemickej komisie 🦠

Uverejnil používateľ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Piatok 25. septembra 2020

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: refresher.sk, cas.sk
Zdieľať na Facebooku