15.08.2020, meniny má
reklama
23. júla 2020

Amazon v Seredi nadviazal spoluprácu so Slobodou zvierat, do ktorej poputuje všetko vrátené krmivo pre zvieratá

Amazon v Seredi nadviazal spoluprácu so Slobodou zvierat, do ktorej poputuje všetko vrátené krmivo pre zvieratá
Zdroj: ekonomika.pravda.sk/pexels.com
reklama

Spoločnosť Amazon v Seredi prevádzkuje reverzné logistické centrum, čo znamená, že sa tu sústredí tovar, ktorý zákazníci z nejakého dôvodu vrátili alebo sa ho nepodarilo doručiť pôvodnému adresátovi. V takomto reverznom centre sa tovar vytriedi, skontroluje a následne sa rozhodne, čo s ním bude ďalej.

Slobode zvierat bolo darovaných 427 kg krmiva

Niektoré veci sa vrátia so zľavou späť do predaja, objaví sa tu však aj tovar, ktorý je pre poškodenie obalu či z iného dôvodu nepredajný. Do tejto kategórie často patrí aj vrátené krmivo pre zvieratá. Aj vďaka zamestnancom logistického centra v Seredi, ktorí nie sú ľahostajní k svojmu okoliu a všímajú si, kde a ako by vedeli pomôcť, sa v Amazone rozhodli krmivo, ktoré by inak putovalo do odpadu, darovať opusteným zvieratám.

Spoločnosť Amazon v Seredi sa spojila s organizáciou Sloboda zvierat, vďaka čomu sa budú tešiť z darovaného krmiva opustené psíky a mačky v jednotlivých útulkoch. Prvý balík, ktorý obsahoval 427 kg krmiva, darovalo logistické centrum Amazon v Seredi Slobode zvierat už koncom júna.

Amazon oznámil, že v tejto spolupráci plánujú naďalej pokračovať. Krmivo im budú doručovať podľa aktuálneho stavu vráteného tovaru. Najbližšia dodávka pôjde napríklad do regionálneho centra Slobody zvierat Hurbanovo.

„V rámci našich iniciatív v oblasti udržateľnosti sme zaviedli proces, vďaka ktorému môžeme neziskovým organizáciám a spolkom darovať nepredajný tovar, do ktorého spadá aj krmivo pre zvieratá, ”  povedala Miroslava Jozová, PR manažérka Amazon pre ČR a Slovensko.

Amazon je spoločnosť, ktorej záleží nielen na vlastných zamestnancoch, ale aj na komunite, v ktorej pôsobí a tiež na udržateľnosti procesov. Sloboda zvierat je z tejto potrebnej spolupráce pochopiteľne nadšená a vďační sú určite aj ich štvornohí zverenci, ktorí si odteraz môžu pochutnať na kvalitnom krmive.

zdroj: webnoviny.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: amazon-news.sk
Zdieľať na Facebooku