12.04.2021, meniny má
18. marca 2021

Cez víkend sa uskutoční ďalšie pátranie po nezvestnom Tomášovi. Organizátori vyzývajú na pomoc

Cez víkend sa uskutoční ďalšie pátranie po nezvestnom Tomášovi. Organizátori vyzývajú na pomoc
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj/OZ Army Športy Slovensko
reklama

Od štvrtka 18. februára 2021 je nezvestný 31-ročný Tomáš Kuchynka zo Serede. Polícia po ňom našla iba jeho auto zaparkované a uzamknuté neďaleko rieky Váh vo Vinohradoch nad Váhom. Našli ho pod časťou „Paradič“. Policajné hliadky spolu so psami už niekoľkokrát prepátrali okolie. K policajtom sa neskôr pridali aj hasiči, ktorí na člne prehľadali oba brehy rieky v niekoľkokilometrových úsekoch.

Na pomoc prišli neskôr aj príslušníci z poriečnej polície PPZ, ktorí prepátrali s pátračom koryto a brehy Váhu. V teréne boli aj policajní kynológovia so služobnými psami, dobrovoľníci z Pohotovostného pátracieho tímu a zo Špeciálnej kynologickej záchrannej služby Slovakia Nýrovce. Všetky pátracie akcie, ktoré sa doteraz uskutočnili, však boli neúspešné.

Organizátori prosia o pomoc

V sobotu 20. marca 2021 sa opäť uskutoční pátranie po Tomášovi. Rodina ani dobrovoľníci sa nevzdávajú. Pátraciu akciu organizuje Civilná Ochrana NDD.

O 10.00 hod. bude stretnutie na lodenici v Šintave, kde sa poskytnú informácie o postupe hľadania. Na akcii sa zúčastňuje aj Milan Uhrič, ktorý zastupuje OZ Army Športy Slovensko.

„Ak viete pomôcť, budeme radi, prípadne nás kontaktujte, ak máte otázky. Každá pomoc je vítaná. Ľudia, ak nemôžete prísť, aspoň zazdieľajte, nech zmobilizujeme čo najviac ľudí. Ďakujeme vám,“ vyjadril sa Milan pre naše médium.

Pátracej akcie sa môže zúčastniť ako dobrovoľník hocikto. Rodina nezvestného neustále vyjadruje veľkú vďaku každému, kto zatiaľ akýmkoľvek spôsobom prispel v pátraní po Tomášovi. Vážia si pomoc priateľov, známych aj pátracích zložiek.

Tomáš Kuchynka

Tomáš je 178 cm vysoký, má tmavé vlasy a hnedé oči. Má skoliózu chrbtice a kríva na jednu nohu. Naposledy ho videli v šedých teplákoch a modrej bunde s čiernymi časťami. Na nohách mal obuté zimné topánky.

Ak ste ho videli alebo viete, kde, prípadne s kým by sa mohol zdržiavať, ihneď kontaktujte bezplatnú linku 158 alebo napíšte súkromnú správu na FB stránku Polícia SR – Trnavský kraj.

zdroj: FB Ľubica Chrupková

zdroj: FB Ľubica Chrupková

zdroj: FB Ľubica Chrupková

zdroj: FB Ľubica Chrupková

zdroj: FB Ľubica Chrupková

zdroj: FB Ľubica Chrupková

zdroj: FB Ľubica Chrupková

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Ľubica Chrupková, Milan Uhrič
Zdieľať na Facebooku