24.02.2024, meniny má
6. júna 2019

Chcete mať doma gymnazistu? Gymnázium Vojtecha Mihálika oznámilo druhé kolo prijímačiek. Prijímať bude už iba sedem detí

reklama

Letné prázdniny sa už nezadržateľne blížia a každé dieťa odpočítava posledné školské dni. Nerozmýšľa nad ďalším ročníkom, jednoducho sa teší na letné zážitky a ničnerobenie. Ak ste ale rodič, tak určite nad budúcnosťou svojho dieťaťa premýšľate.

Jedna z tých dôležitejších otázok počas školského života vášho dieťaťa je, či ho prihlásite na gymnaziálne štúdium. O tom, čo je pre vaše dieťa najlepšie, rozhodujete vy sami, a preto v článku nebudeme riešiť výhody či nevýhody štúdia na gymnáziu. Chceme len oznámiť rodičom, ktorí by radi videli svoje dieťa študovať práve na tejto škole, že sa spúšťa druhé kolo prijímacích skúšok.

Gymnázium Vojtecha Mihálika

Druhé kolo prijímačiek prebehne v utorok 18. júna 2019. Vaše deti, respektíve tínedžerov pripravte na to, že prijímacia skúška bude prebiehať z predmetov slovenský jazyk a literatúra a matematika. Prihlášky treba zaslať do 11. júna 2019 na adresu Gymnázium V. Mihálika, Kostolná 119/8, 926 01 Sereď. Žiaci si potrebujú priniesť pomôcky na rysovanie a žiaci 9. ročníkov aj kalkulačky. Odporúčanú literatúru a knižky nájdete na tomto odkaze.

Prijatých študentov bude celkovo sedem, konkrétne traja záujemcovia na osemročné a štyria na štvorročné štúdium. Na záver už len dodáme, že prijatému uchádzačovi bude termín, miesto a spôsob zápisu na štúdium oznámený spolu s doručením rozhodnutia o prijatí. Preto nezabúdajte, ak sa študent nezapíše, rozhodnutie, ktorým bol uchádzač prijatý na štúdium, je neplatné.

reklama

Gymnázium ponúka žiakom rozšírené vyučovanie anglického jazyka už od triedy tercia (4 hodiny za týždeň), kvalitnú prípravu na rôzne vedomostné i športové súťaže, možnosť participovať na chode školy v Žiackej školskej rade a rok pred maturitou aj skúsenosti s prácou v cvičnej firme.  Naším cieľom je poskytnúť žiakom také kompetencie, aby úspešne ukončili nielen maturitné, ale najmä vysokoškolské štúdium.

Bližšie informácie o druhom kole prijímacích skúšok nájdete na stránke školy.

Zdroj: Gymnázium Vojtecha Mihálika

Skúste zdieľať tento článok. Budeme veľmi radi.

Zdieľať na Facebooku