03.10.2024, meniny má
1. októbra 2024

Cyklisti z ŠK Cyklo-Tour Sereď si odnášajú z Trnavskej cyklistickej ligy celkové víťazstvo a z Merida road cup-u titul Majster Slovenska

Zdroj: ŠK Cyklo – Tour Sereď

Jazdci ŠK Cyklo – Tour Sereď sa aj v tomto roku zamerali na celkové poradie v dvoch sériách pretekov. Išlo o 30. ročník Trnavskej cyklistickej ligy (14 pretekov) a Merida road cup (14 pretekov).

Je to jeden z najväčších úspechov klubu v týchto sériách pretekov, ktoré prebiehali od apríla do septembra. Ich výsledkom boli prvé a druhé miesta v celkovom poradí ocenené zlatom a striebrom, titulom majstra Slovenska v časovke do vrchu Masters a tiež 2. a 6.miesto v súťažiach tímov.

Trnavská cyklistická liga – Celkové víťazstvo a druhý najlepší klub TCL

Počas celej sezóny 2024 reprezentovali klub dvanásti jazdci. Pretekári súťažili v kategóriách A, B, C. V tomto roku klub nemal obsadené kategórie – „D“ patriaci začiatočníkom, „DZ“ deťom a „Ž“ ženám. Napriek tomu so súčtom bodov a výsledkom z celého roka obsadil po minuloročnom víťazstve krásne 2.miesto za Cyklistami Trnava. Tretie miesto obsadili rovnako pretekári zo Serede z klubu AB SEREĎ. V tomto roku súťažilo 31 klubov.

Aj napriek posunu do vyšších kategórií po minuloročnom víťazstve v jednotlivých kategóriách to jazdcov neovplyvnilo. Najviac bodov pre tím získal Jozef Bartolen. Išlo o 331 bodov, čo bolo najviac zo všetkých 200 jazdcov štartujúci v tomto ročníku.

Rovnako sa bodmi, výsledkami a výraznou podporou pričinili k striebornej priečke aj Patrik Gerhát, Ondrej Mačaj, Jozef Löbb, Erik Klučik, Dávid Klučik, Tomáš Finta, Norbert Adamča, Milan Mládek. Maroš Bobák po nehode počas iných pretekov v úvode sezóny musel na niekoľko mesiacov pretekársky kalendár prerušiť.

Víťaz berie všetko

Tentokrát si celkové víťazstvo trnavskej ligy, dres pre víťaza A kategórie a všetky benefity 30.ročníka prevzal Patrik Gerhát. Má za sebou výbornú sezónu a pódiové umiestnenia aj z iných pretekov. Dokonca mu celkové víťazstvo na domácich pretekoch DHL Sereďmaratón (ktoré boli rovnako súčasťou TCL) ušlo o pár metrov a nakoniec si z nich odniesol 2. miesto v celkovom poradí a 1 .miesto v kategórii.

V TCL sa rozhodovalo až v poslednom kole, keďže mal na krku konkurenciu iných tímov. Nakoniec sa mu podarilo aj posledné kolo ovládnuť za skvelej podpory tímu, ktorý kontroloval priebeh pretekov a likvidoval nástupy iných jazdcov.

Reakcia víťaza TCL: „V poslednom kole išlo o všetko a tak sme sa k tomu aj postavili. Neskutočná podpora celého tímu, profi zázemie. Na pretekoch hlavne Ondrej a Erik ukázali, že cyklistika je tímový šport a posledné 2km išli na doraz a podarilo sa mi vybojovať celkové víťazstvo TCL čo si nesmierne vážim. Životný úspech vďaka ŠK Cyklo-Tour Sereď.“

Prvé miesto v C kategórií obsadil spomínaný Jozef Bartolen. Od začiatku bol jasne favorizovaný na víťaza. Kým ostatní taktizovali a šetrili sily až na záverečné metre, Jozef bol stále aktívny a tvoril takmer všetky preteky od úvodu. Prvé miesto si odniesol až 12-krát

Zhrnutie celkového víťazstva Jozefom: „Bol to môj prvý ročník TCL veľmi sa mi páčilo. Na lige super všetko zorganizované. Zo 14-tich kôl v C-kategórii sa mi podarilo 12x vyhrať, raz obsadiť druhé miesto a raz piate miesto a získať 331bodov z celkových 350. Bojoval som ako sa dalo a človek si veľa krát musel siahnuť až na dno svojich síl a vydať maximum. Ale podarilo sa vyhrať kategóriu som veľmi rád a som spokojný s výkonom.“

Vyhodnotenie celého ročníka sa uskutočnilo po Jarmočnej časovke v sobotu 28. septembra. Na štart sa postavili aj naši jazdci, kde si dokonca odniesol striebornú medailu za 2.miesto v kategórii a 8. miesto v celkovom poradí spomínaný Jozef Bartolen. Norbert Adamča sa umiestnil na 10. mieste vo svojej kategórii a 25. celkovo.

Merida road cup – titul Majstra Slovenska a 26 pódiových umiestnení

Ďalšie preteky tento krát pod hlavičkou Merida road cupu sa konali počas víkendov od apríla do septembra na viacerých miestach Slovenska od západu až po východ. Zložené boli z hromadných pretekov aj z časoviek. V tejto sérii pretekov reprezentovali klub siedmi pretekári.

Masters A – strieborná medaila a 2. miesto v celkovom poradí

Celkovo sa preteky vyvíjali ideálne pre jazdca Patrika Gerháta, ktorý jazdil za kategóriu Masters A. Istotu v bodovom náskoku jemne narušil jazdec iného tímu, ktorý si zmenil druh licencie a svojím konaním obral Patrika počas časovky dvojíc o cenné body.

Vzhľadom k tomu, že sa do celkového poradia berú výsledky len určitého počtu kôl, bolo napínavé sledovať priebeh až do posledných pretekov, ktoré vyvrcholili časovkou do vrchu v Šachtičkách. Tie boli pomerne náročné a Patrik sa umiestnil na treťom mieste, čo v celkovom poradí znamenalo 2. miesto.

„Takýto úspech som na absolútne nečakal. Pripravenosť od začiatku sezóny a stupňujúca sa forma ukázala aj v ťažkých kopcovitých pretekoch, že sa dokážem umiestniť na pódiu a tak rýchlo zbierať body do celkového hodnotenia. Na každé preteky som sa dôkladne pripravoval a dal do toho maximum. Prekvapilo ma, ako skvele skončila moja prvá sezóna v sérii pretekov MRC,“ opísal umiestnenie Patrik.

Masters B – strieborná medaila a 2.miesto v celkovom poradí

V boji o celkové poradie v kategórii Masters B si robil zálusk aj Jozef Bartolen. Ten má v tomto roku rovnako výbornú formu. Dokonca deň pred pretekmi absolvoval časovku v Trnave, kde sa umiestnil vo svojej kategórii na 2.mieste a celkovo na 8.mieste spomedzi 83 pretekárov. Rovnako aj v Jozefovom prípade rozhodovalo až posledné kolo. Tam sa umiestnil na piatom mieste, čo mu v celkovom poradí zabezpečilo rovnako 2. miesto.

„V poslednom 15.kole zameranom na časovku do vrchu som bojoval o titul majstra Slovenska v Masters B. Tu sa mi podarilo obsadiť piate miesto, čo mi v celkovom poradí dalo body na striebro v celkovom poradí. Škoda, že sa zrušilo predchádzajúce kolo pre nepriaznivé počasie a chýbajúce body nebolo kde možné nabrať. Posledné kolo bola časovka do vrchu, kde mal súper jasnú výhodu, keďže moja váha je ideálna skôr na časovky po rovine, alebo hromadné preteky. Napriek tomu som s celkovou sezónou spokojný nakoľko toto bola moja premiéra zakončená striebrom,“ zhrnul umiestnenie Jozef.

Titul majster Slovenska v časovke do vrchu

Posledné kolo MRC pretekov ukončil „majstrák“ v Šachtičkách. Okrem jazdcov klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď si robili na majstrovské tituly a dresy aj iní pretekári zo slovenských klubov. Podarilo sa to aj našim jazdcom. Konkrétne išlo o Tatianu Mačajovú Jasekovú, ktorá získala vo svojej kategórii titul Majsterky Slovenska. Jej čas bol v daný deň bezkonkurenčný, čo jej zabezpečilo titul majstra na daný rok. Krajší záver sezóny si ani nemôže priať po návrate z materskej dovolenky.😊

„Popri polročnom synovi, ktorý je teraz prioritou, bolo ťažké dopracovať sa vôbec k nejakej forme. Tieto majstráky som si preto stanovila ako cieľ, kvôli ktorému som na sebe podľa možností pracovala a aj vďaka chápavému manželovi sa dopracovala k dostatočnej výkonnosti. Išlo sa mi od prvého metra výborne a samozrejme ma teší, že to stačilo na prvé miesto,“ zhodnotila výsledok Tatiana.

Ďalšie skvelé umiestnenia v TOP10 počas „majstráku“

Okrem vyššie spomenutých pretekárov sa na štart postavili aj ďalší jazdci. Ondrej Mačaj si za kategóriu Muži B odnáša 2.miesto, Martina Hudáková za Masters A ženy berie 3.miesto. Igor Daniš si v kategórii Masters C odnáša výborné 5.miesto a Peter Sýkora 6.miesto.

Celkovo sa klub umiestnil spomedzi 73 klubov na 6.mieste, čo je výborný výsledok.