27.07.2021, meniny má
12. júna 2021

Do Mestského amfiteátra v Seredi zavíta česká folková legenda. Jaromír Nohavica zaspieva svoje najväčšie hity už v auguste

Do Mestského amfiteátra v Seredi zavíta česká folková legenda. Jaromír Nohavica zaspieva svoje najväčšie hity už v auguste
Zdroj: e15.cz/FB Dom kultúry Sereď
reklama

Na pódiu Mestského amfiteátra v Seredi vystúpi už toto leto jeden z najznámejších a najúspešnejších českých folkových spevákov, ktorého piesne ako Když mě brali za vojáka či Až to se mnu sekne rozospievajú seredské davy. Legendárny Jaromír Nohavica si so sebou zoberie aj dvoch zaujímavých hudobných hosťov z Poľska a Česka.

Mnohostranne nadaný umelec, ktorého popularita neklesla ani po 80. a 90. rokoch minulého storočia, hral počas svojej kariéry s orchestrom, napísal texty pre opery a dokonca si zahral aj vo filmoch.

Jeho talent ocenili aj v Taliansku

Jeho debutový album Darmoděj vyšiel v roku 1988. Odvtedy sa mu podarilo vypredať veľké haly nielen doma, ale aj v zahraničí. Pred začiatkom sólo kariéry sa preslávil písaním textov pre umelcov ako Věra Špinarová či Mária Rottrová, pre ktorú zložil hit Láskovoníš deštěm. Pôvodne išlo o pieseň She’s gone od legendárnej skupiny Black Sabbath.

Ďalej spolupracoval aj so skupinou Čechomor, Majestic či Českým rozhlasom v Ostrave. Prvé vystúpenie s vlastným repertoárom prebehlo v marci 1982 na Folkovom kolotoči. Na popularite naberal aj napriek tomu, že bol pre česko-slovenský rozhlas tabu a nevyšla mu v tom období zatiaľ žiadna platňa.

Zdroj: amfiteater.sered.sk

68-ročný skladateľ získal za svoj prínos hudbe aj mnoho ocenení. V roku 2003 ho akadémia populárnej hudby zaradila pri vyhlasovaní výsledkov ceny Anděl 2003 do Siene slávy. Okrem toho bol nominovaný aj v ďalších dvoch kategóriách.

V roku 2011 mu bola udelená prestížna talianska hudobná cena Premio Tenco, ktorú predtým získali zvučné mená hudobného sveta ako Leonard Cohen, Jacques Brel, Donovan, Nick Cave či Bulat Okudžava.

Vstupenky sú už v predaji

Na seredskom koncerte ho bude doprevádzať poľský akordeonista a pianista Robert Kuśmierski, ktorý s Nohavicom spolupracuje už viac ako desaťročie. Tešiť sa môžete aj na bubeníka Pavla Plánka, ktorý spolupracoval so skupinou Lucie a taktiež sa podieľal na nahrávkach Karla Gotta.

Český pesničkár k nám zavíta 2. augusta 2021 o 20.00 hod. Vstupenky v cene 25 eur si môžete zakúpiť v predpredaji na tomto odkaze alebo v Kine NOVA. Mestský amfiteáter upozorňuje na zákaz vstupu deťom do 15 rokov. Novinky nezabudnite sledovať v udalosti na Facebooku.

Lístky kúpite tiež kliknutím sem.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: amfiteater.sered.sk
Zdieľať na Facebooku