21.05.2024, meniny má
14. októbra 2018

KVÍZ: Dokážete odpovedať správne na všetky otázky? Ukážte nám, ako dobre poznáte naše mesto

reklama

Po dlhšej prestávke vám opäť prinášame ďalší zaujímavý kvíz z našej dielne. Tento formát článkov sa stal jedným z vašich najobľúbenejších z čoho sa veľmi tešíme. V tomto kvíze si otestujete vaše všeobecné znalosti o našom meste.

Nebudú chýbať známe osobnosti, historické fakty, šport, ale bude dokonca aj otázka z gastronómie. Ako správni Seredčania by ste mohli vedieť, kedy spustil svoju výrobu jeden z najznámejších podnikov v našom meste Hubert.

Naše kvízy sú ideálnym spestrením nudných chvíľ, kedy môžete otestovať svoje vedomosti a využiť chvíľu voľného času, alebo si jednoducho zasúťažte v kruhu vašej rodiny. Pre tých, ktorí by si chceli spraviť všetky naše kvízy, stačí kliknúť na tento odkaz.

Ako sa nazýva legendárny obchod s najlepšou cigánskou v Seredi?

reklama

Ako sa niekedy v minulosti prezýval camping?

Aký je celý názov klubu takewonda v Seredi?

Ako sa nazýva klavírny virtuóz zo Serede na obrázku?

Ktorý rád rehoľných sestier pomohol vybudovať indiánske tábory v Seredi?

Dňa 1. septembra 1997 prišli do Serede tri sestry: sr. Hyacinta, sr. Zuzana, sr. Miriam na pozvanie otca arcibiskupa Mons. Jána Sokola.

V ktorom roku sa spoločnosť Hubert J.E. presťahovala z Bratislavy do Serede?

V roku 1945 bola firma na základe Benešových dekrétov skonfiškovaná a následne znárodnená. Až do roku 1948 sa podnik zmietal v povojnovej kríze a prechádzal v rámci národnej správy z rúk do rúk. V decembri 1948 sa končí epocha súkromného vlastníctva firmy Hubert J. E. a s ňou aj epocha Hubertovcov ako majiteľov firmy. V marci 1949 sa podnik začlenil do národného podniku Západoslovenský liehový priemysel v Leopoldove. V roku 1952 sa prevádzka presunula do Serede, kde sídli dodnes.

Aký je administratívny kód nášho mesta?

Čo sa momentálne nachádza na mieste bývalého kina v Seredi?

Komu je venovaný pomník na obrázku?

Mala Sereď niekedy svoju ŠPZ?

V roku 1954 začal byť úradne používaný názov Sereď. Naše mesto bolo určené ako okresné mesto a bolo začlenené pod Bratislavský kraj. Na veľmi krátky čas používala Sereď ŠPZ v tvare S - SD a číslo. Prvé písmeno označuje štát (Slovensko).

Ako sa nazýva úspešná Seredčanka a spisovateľka na obrázku?

Zdieľať na Facebooku