04.06.2023, meniny má
30. augusta 2019

Elektronické čítačky Kindle nájdete už aj v mestskej knižnici. Projekt Kindlotéka od Amazonu podporuje čitateľskú gramotnosť aj v Seredi

Elektronické čítačky Kindle nájdete už aj v mestskej knižnici. Projekt Kindlotéka od Amazonu podporuje čitateľskú gramotnosť aj v Seredi
Zdroj: Amazon / seredskenovinky.sk
reklama

Spoločnosť Amazon na Slovensku rozbehla špeciálny čitateľský projekt Kindlotéka. Jeho cieľom je vzbudiť väčší záujem o literatúru a čítanie kníh u detí, hoci aj elektronickou formou. Čitateľský kútik s elektronickými čítačkami kníh Kindle už využívajú žiaci a študenti zatiaľ na desiatich slovenských školách v troch regiónoch. Návštevníci seredskej knižnice sa na túto vychytávku môžu tešiť tiež, projekt Kindlotéka toto leto dorazil aj do Mestskej knižnice v Seredi.

Kindlotéka od Amazonu

Projekt Kindlotéka má podporovať rozvoj regiónov, v ktorých žijú a pôsobia zamestnanci spoločnosti Amazon so svojimi rodinami. Doposiaľ sa program realizoval len na školách, no teraz sa rozrastie aj do ďalších inštitúcií. Celkovo spoločnosť Amazon darovala už zhruba 3 500 e-kníh, 900 tradičných kníh a 90 elektronických čítačiek Kindle. Tento projekt sa začal realizovať približne pred dvoma rokmi a za ten čas poskytol čitateľské kútiky, ktoré využívajú žiaci a študenti na desiatich školách v regióne Sereď, Trnava a Šaľa.

„Teší nás, že Kindlotéku môžeme predstaviť nielen na školách, ale aj vo verejných inštitúciách, vďaka čomu sa dostane do povedomia širokej skupine ľudí. Sme zároveň hrdí na to, že môžeme podporovať záujem o čítanie kníh a literatúru v lokálnej komunite.“ Radek Stegbauer, riaditeľ spoločnosti Amazon v Seredi.

Zdroj: Amazon

reklama

Elektronické čítačky už aj v seredskej knižnici

Od augusta tohto roku sa môže Mestská knižnica v Seredi pochváliť modernejším vybavením v podobe elektronických čítačiek. Knižnica dostala od Amazonu šesť e-čítačiek Kindle, pričom na každej z nich je nahraných 25 e-kníh. Na uskladnenie e-čítačiek daroval Amazon aj brandovanú poličkovú stenu spolu s nabíjačkami. Okrem toho knižnica dostala aj 50 klasických knižných titulov. Ak patríte k návštevníkom našej seredskej knižnice, budeme radi, ak nám dáte vedieť, ako ste spokojný s touto novou elektronickou vychytávkou. My veríme, že osloví najmä mladých ľudí a deti, ktoré možno doteraz čítanie veľmi nebavilo.

Zdroj: Amazon

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Projekt Kindlotéka nezostáva len v Seredi

Okrem seredskej knižnice sa z novej Kindlotéky tešia aj Rodinný detský domov v Trnave a Detská klinika v trnavskej nemocnici. Spoločnosť Amazon plánuje v roku 2019 vytvoriť ďalších 7 čitateľských kútikov pre základné a stredné školy. Do konca roka bude môcť Kindlotéku využívať už 20 škôl či iných inštitúcií v regióne Trnava, Šaľa a Sereď. Okrem projektu Kindlotéka zamestnanci spoločnosti Amazon z logistického centra v Seredi spustili zbierku detského oblečenia pre Azylový dom Tamara v Trnave.

Detská klinika, fakultná nemocnica Trnava. Zdroj: Amazon

Detská klinika, fakultná nemocnica Trnava. Zdroj: Amazon

Rodinný detský domov v Trnave. Zdroj: Amazon

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: TS spoločnosti Amazon
Zdieľať na Facebooku