24.02.2024, meniny má
24. mája 2023

Festival dokumentárnych filmov Ekotopfilm/Envirofilm príde aj tento rok do nášho mesta. Časť programu je venovaná aj deťom a mládeži na Junior festivale

Festival dokumentárnych filmov Ekotopfilm/Envirofilm príde aj tento rok do nášho mesta. Časť programu je venovaná aj deťom a mládeži na Junior festivale
Zdroje: webnoviny.sk/freepik.com
reklama

Radi by sme vám dali do pozornosti jedno zaujímavé a podnetné podujatie, ktoré je venované problematike trvalo udržateľného rozvoja.

Už v polovičke júna odštartuje v Dome kultúry v Seredi filmový festival Ekotopfilm, ktorý je najstarším medzinárodným festivalom filmov o trvalo udržateľnom rozvoji. Už 50 rokov pomáha prírode svojou záslužnou vzdelávacou činnosťou.

Festivalová tour po Slovensku

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvoriť tak priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. Festival každý rok prináša slovenským divákom najnovšie dokumentárne filmy z celého sveta z oblasti ochrany životného prostredia a udržateľnosti.

Každoročne sa štartuje súťažným festivalom v máji v Bratislave a v Banskej Bystrici, kde sa predstaví viac ako 60 dokumentárnych filmov. Následne festival putuje po okresných a krajských mestách Slovenska s víťaznými snímkami ocenenými medzinárodnou porotou v rámci regionálnej festivalovej TOUR.

reklama

Prehliadka všetkých víťazných dokumentárnych filmov prebieha vždy dva dni v krajských a jeden deň v okresných mestách.

Zdroj: freepik.com

„Doobedie je venované deťom a mládeži v rámci nášho Junior festivalu. Dokumentárne filmy a sprievodný program je prispôsobený vekovej kategórii. V podvečerných hodinách chystáme plátno pre širokú verejnosť. Do každého mesta na našej tour prinášame pútavý filmový program so vstupom pre širokú verejnosť zadarmo, informujú usporiadatelia festivalu.

Ak vám je táto téma blízka a radi by ste vedeli viac o tejto problematike, nezabudnite si poznačiť do diáru termín konania. Festival má naplánovaný príchod do Serede na stredu 14. júna 2023 od 16.00 hod a vstupné naň je zdarma.

Program je nasledovný

  • 16.00 – 16.30 Blok animovaných filmov pre deti
  • 16.30 – 17.00 Zebra bez hrivy
  • 17.00 – 17.55 Ovčiarskou cestou
  • 18.00 – 19.00 Expedícia Tribugá
  • 19.00 – 20.00 Kam sa podeli vtáky z nášho vidieka
  • 20.00 – 21.30 Cesta proti času
festival

Zdroj: ekotopfilm.sk

Zdroj: ekotopfilm.sk

Zdroje: ekotopfilm.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku