20.04.2024, meniny má
26. septembra 2018

Futbalisti a hádzanárky Serede tesne prehrali s bratislavskými tímami. Kto ich čaká v ďalšom kole?

Futbalisti ŠKF iClinic Sereď odohrali 9. kolo sezóny na pôde lídra tabuľky ŠK Slovan Bratislava. Hádzanárky na svoj druhý zápas v sezóne cestovali taktiež do Bratislavy, kde si zmerali svoje sily s Interom Bratislava. Oba zápasy charakterizuje tesná prehra seredských klubov.

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF iClinic Sereď 2:1

Sereď nastupovala do zápasu v úlohe outsidera, čomu nasvedčoval aj predzápasový kurz v stávkových kanceláriách. Kurz na naše mužstvo sa vyšplhal až na hodnotu 10, čo je dosť vysoké číslo. Netreba sa však tomu ani čudovať. Slovan zatiaľ neprehral ani jeden zápas zápas a s 23 bodmi je v tabuľke Fortuna ligy na prvom mieste so skóre 21:9.

Naše mužstvo prehrávalo dvojgólovým rozdielom v rozmedzí desiatich minút. Po priamom kope Nona z pravej strany hlavičkou otvoril skóre zápasu v 11. minúte Saláta. V 21. minúte predviedli domáci rýchlu akciu, po ktorej nasledoval center z ľavej strany do šestnástky. Ten našiel Čavriča, ktorý zvyšoval na 2:0.

ŠKF Sereď sa postarala o rýchly a kontaktný gól, ktorý strelil v 23 minúte Gatarič a znížil tak stav zápasu na 2:1. Napriek tomu, že na oboch stranách sme videli šance, po tomto góle sa stav zápasu už nezmenil. Zápas sledovalo 1 031 divákov,  rozhodovali: Pavel Ochotnický, Tomáš Vorel, Andrej Hrmo.

“Myslím si, že sme celkovo odohrali dobrý zápas. V prvom polčase ukázali domáci veľkú kvalitu. Ale postupne sme videli, že sa tu dá hrať a každou minútou to bolo lepšie a lepšie. Ukázali sme, že sme v druhom polčase boli Slovanu vyrovnaným súperom. Mali sme tam aj nejaké náznaky. Bohužiaľ, dopadlo to našou prehrou.” Peter Lérant, asistent trénera Serede

Slovan: Greif – Apau, Saláta, Bajrič, Suchockij – De Kamps – Nono (72. Holman), Dražič (90.+1 Cmiljanič) – Čavrič, Šporar, Moha (77. Savičevič)

Sereď: Nwolokor – Menich (78. Loduha), Ba, Michalík, Mečiar – Adekuoroye, Ventúra (83. Baez) – Sus, Pankaričan (73. Richnák), Gatarič – Ulrich

Ďalsie kolo bude hrať ŠKF iClinic Sereď proti FC Nitra 29.9. o 16:00

Inter Bratislava – HK Slávia Sereď 34:33

Hráčký nášho klubu odohrali svoj druhý zápas v sezóne na ihrisku Interu Bratislava. Podľa vyjadrení trénera Zoltána Bergendiho zápas vo veľkej miere ovplyvnila rozhodcovská dvojica, ktorá svojim spôsobom ovplyvnila celý zápas. Nováčik ligy z nášho mesta v prvom polčase tažšie držal krok so súperom a polčas sa skončil 19:14.

Polčasová prestávka naše hráčky nakopla a náskok súpera žačali úspešne znižovať. Dokonca sa vďaka gólu K. Šúryovej Seredčanky dostali aj do vedenia v zápase 28:29. V hektickom závere Slávistky nastrelili žrď a po napätom zápase nakoniec odchádzajú s prehrou 34:33. V zápase sa zaskvela K. Dubajová, ktorá strelila 16 gólov.

Zostava: L. Trojáková, Dávidková L – I. Horváthová, V. Šidlíková , K. Šúryová 5, L. Hercegová 2, V. Štrbová 2, N. Šúryová, Z. Koníková 1, R. Krajčovičová 5 , K. Dubajová 16/4, Pavlíková D. 2

Staršie a mladšie žiačky HK Slávia Sereď

HK Slávia Sereď – CVČ Nesvady/Ime 34:20 (17: 6)

HK Slávia Sereď – CVČ Nesvady/Ime 23:11 (13: 5)

“Dievčatá podali presvedčivý výkon a bez ťažkostí zvíťazili na palubovke. Naše hráčky v oboch zápasoch udávali súperkám tempo. Teší nás, že sa na ihrisku postupne objavili aj hráčky z prípravky.” Tréner Milan Novák

Hadzanárky si najbližší víkend odpočinú a ďalšie kolo odohrajú na domácej pôde pri tímu zo Šurian 6-7.10.2018