26.04.2024, meniny má
18. augusta 2020

Futbalisti ŠKF Sereď si z Ružomberka odnášajú bod. Vo Fortuna lige sú momentálne na šiestom mieste

Zdroj: mfkruzomberok.sk

Futbalisti ŠKF Sereď remízovali v sobotňajšom zápase Fortuna ligy s MFK Ružomberok 0:0. Hráči ŠKF Sereď vstúpili do sezóny vysokou prehrou 6:0 proti mužstvu DAC Dunajská Streda. V druhom kole si napravili chuť, keď zdolali Senicu 4:0.

Obidve mužstvá v minulej sezóne proti sebe nastúpili v troch stretnutiach. V ligových zápasoch sa zrodili dve remízy a vo štvrťfinále Slovnaft Cupu ťahali za kratší koniec hráči ŠKF Sereď, kedy prehrali zápas v Zlatých Moravciach 2:0.

MFK Ružomberok 0:0 ŠKF Sereď

Od úvodného hvizdu bol zápas vyrovnaný. Prvá väčšia príležitosť prišla až v 16. minúte na strane domácich. Po spolupráci s Mojžišom sa Brenkus prekliesnil do šestnástky hostí a prízemným pokusom tesne minul pravý dolný kút.

V 30. minúte domáci hráč Brenkus vysunul peknou prihrávkou Kružliaka, ktorého strelu vyráža hosťujúci brankár Yakubu. V 40. minúte získava Ružomberok priamy kop. Po priamom kope sa odrazená lopta dostala na kopačky hráča Kochana, ktorý pohotovo zakončuje a jeho strela končí tesne nad brvnom. V závere prvého polčasu Ružomberok svojho súpera pritlačil, ale Sereď podržal brankár Yakubu.

Na začiatku druhého polčasu mali domáci obrovskú šancu. Zsigmund našiel Ďungela, ktorý sa ocitol sám pred brankárom, a ten vyrazil jeho strelu na rohový kop.

Zdroj: MFK Ružomberok

Nasledovali dve veľké šance hráča domácich – Takáča, ktorý najskôr v 60. minúte strieľa tesne nad brvno a v 69. minúte jeho nebezpečnú strelu vyráža brankár Yakubu. Prvú väčšiu šancu hráči ŠKF Sereď mali až v 71. minúte, kedy im nebol uznaný gól kvôli offsidu.

Väčšinu zápasu mali prevahu hráči Ružomberku a zápas sa skončil nerozhodne 0:0. Všetky najdôležitejšie momenty si môžete pozrieť vo videu na konci článku.

ŠKF Sereď je so štyrmi bodmi momentálne na 6. mieste tabuľky a Ružomberok s dvomi bodmi na predposlednom mieste tabuľky. Najbližší zápas Sereď odohrá v Slovenskom pohári v stredu 19. augusta proti Gbelanom.

V 4. kole Fortuna ligy nastúpi ŠKF iClinic Sereď v sobotu 22. augusta o 19.00 hod. proti AS Trenčín. Zápas sa odohrá v Zlatých Moravciach.

Peter Lérant, tréner Serede: “Odohrali sme bojovný zápas. Súper mal po predchádzajúcom kole o deň viac na odpočinok, v niektorých fázach bolo na hráčoch vidno, že sú trochu viac unavení. Mrzelo ma, že moje mužstvo bolo v úvodných dvadsiatich minútach nervózne, inak sme tam mohli mať lepšie fázy smerom dopredu. Ružomberok nás vtedy nechal trochu hrať, čo sme ale nevyužili. Prvý polčas bol skôr medzišestnástkový, v druhom to bola hra hore-dole. Podľa mňa to nebol zlý zápas, no chýbala kvalita vo finálnej fáze. Remíza je zaslúžená, aj keď, podľa mňa, sme dali regulárny gól.”

Ján Haspra, tréner Ružomberka: “Tréner hostí to povedal presne, zaslúžená remíza. Takto vyzerá remízový zápas, aj keď ja remízy nemám veľmi rád, až ich nenávidím. Od začiatku stretnutia mi na našich kopačkách chýbala ľahkosť, všetko bolo ťažkopádne, nevedeli sme sa presadiť ani kombinačne, ani bežecky, či iným spôsobom. ŠKF má dobre organizovanú defenzívu, tiež čakal na nejaké rýchle protiútoky, lebo v tom je veľmi kvalitný. Chceli sme tomu zabrániť, tak sme nechali súpera trochu hrať, ale ani táto taktika celkom nevychádzala. Druhý polčas sme zvýšili, boli z toho nejaké šance, ale zostali nepremenené. Aj hostia mali nejaké závary pred bránou.”