Rok 2021 nezačal práve najlepšie. Dá sa povedať, že Slováci strávili na internete veľa času. Tým hlavným dôvodom bol lockdown, kedy sme sa museli uspokojiť viac s internetovým prostredím, ako so skutočným svetom tam vonku.
Za lockdown sme mohli „poďakovať“ pretrvávajúcej pandémii COVID-19, čím si, samozrejme, vydobila aj prvé priečky v Google hľadáčiku. Za ňou viedli aj prelomové udalosti ako havária lode v Suezskom prieplave a ďalšie zaujímavosti.
Pozrite sa s nami, čo Slováci za tento rok vyhľadávali najviac.
Informácie o vývoji pandémie na Slovensku neprekvapili a zostali aj naďalej stredobodom pozornosti ľudí. Tým na ňu nadväzuje aj oficiálna stránka so všetkými informáciami ohľadom covidu na Slovensku – Korona.gov.sk.
Ani COVID automat nezostal v zabudnutí, nakoľko takmer každý Slovák sa chcel pozrieť, ako sa pandemická situáca vyvíja v jeho okrese. Za pandémiou následujú aj pomôcky pre učiteľov a výučbu žiakov. Učiteľom túto neľahkú situáciu určite nezávidíme.
Vyhľadávaní boli aj športovci, či už ide o Petru Vlhovú alebo Petra Sagana. Mimo pandémie nami však otriasla aj ďalšia smutná udalosť, a to tornádo v juhomoravskom okrese Hodonín.
Prekvapilo nás však, že dosť často bol vyhľadávaný aj návod na správne uvarenie kukurice.
Pozrieť si míľniky a úspechy našich športovcov naživo bolo tento rok pre nás tabu, a preto opäť zaúradoval internet. Najvyhľadávanejšou športovkyňou na území Slovenska bola Petra Vlhová, ktorá má za sebou úspešnú minulú sezónu a do aktuálnej nastúpila tiež bez hanby.
Čo by to bolo za TOP 10, keby tam chýbali slovenskí politici. Tento rok však Eduard Heger predbehol vo vyhľadávaní Igora Matoviča. No na priečky sa dostal aj golfista Rory Sabbatini, ktorý na Slovensko priniesol z letnej olympiády v Tokiu striebornú medailu.
Tento rok rok nás opustilo aj mnoho významných osobností. 18. júla zomrel slovenský humorista, spisovateľ, dramatik a spevák Milan Lasica.
Koncom októbra nás opustil spevák a skladateľ Miroslav Žbirka. Niet sa teda čomu čudovať, že si s úctou vzali prvé priečky vo vyhľadávaní.
A ako ste na tom vy? Čo najčastejšie vyhľadávate na Googli? Našli ste svoje vyhľadávanie v niektorom z TOP 10 rebríčkov?