24.11.2020, meniny má
21. októbra 2020

Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi je úspešné hneď v dvoch európskych projektoch

Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi je úspešné hneď v dvoch európskych projektoch
Zdroj: seredsity.sk/dromedar.sk
reklama

O seredskom gymnáziu vieme, že tu študovali úžasné osobnosti, pracujú v ňom skvelí učitelia a žiaci sa môžu detailnejšie zaoberať predmetmi, ktoré ich zaujímajú. Jeho vysokú kvalitu potvrdili aj odborníci, keď začiatkom roka 2020 zaradili Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi medzi štyri najlepšie gymnáziá v Trnavskom samosprávnom kraji. Teraz sa im navyše zadarilo hneď až v dvoch európskych projektoch.

Spolupráca so štyrmi krajinami

V nasledujúcich dvoch rokoch budú študenti Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi spolupracovať so svojimi rovesníkmi z krajín Európskej únie na projektoch programu Erazmus+ Školské strategické partnerstvá. Podarilo sa im uspieť po prvýkrát, a to hneď v oboch projektoch, o ktoré sa seredské gymnázium uchádzalo.

Projekt „Prvá pomoc a zdravý životný štýl“ je určený pre žiakov osemročného gymnázia od 10 do 14 rokov. Je zameraný na vytváranie výučbových materiálov, praktické zručnosti v podávaní prvej pomoci a základné princípy zdravého životného štýlu. Už aj najmladší žiaci nášho gymnázia sa môžu tešiť na výmenné pobyty s ich rovesníkmi v Španielsku, Portugalsku, Estónsku a Severnom Macedónsku. Keďže momentálna situácia s koronavírusom skomplikovala vycestovanie do týchto krajín, projekt sa bude zatiaľ realizovať virtuálne prostredníctvom eTwinning portálu. 

NIE extrémizmu

Okrem zručností, ktoré im raz môžu zachrániť život, spoznajú nové kultúry, získajú nových priateľov, zdokonalia sa v cudzích jazykoch a získajú motiváciu študovať prírodné vedy. Dnešná doba je poznačená inváziou hoaxov na sociálnych sieťach a z toho prameniaceho vzostupu extrémistických myšlienok a konšpiračných teórií na Slovensku, ba aj v celej Európe.

„Je táto správa pravdivá alebo nepravdivá? Pochádza z overeného zdroja? Čomu veriť a čomu už nie?“ Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdu naši študenti práve v novom projekte „NIE extrémizmu – nezabudni na minulosť!“. Rozvíjaním kritického myslenia budú študenti gymnázia spolu s učiteľmi spoločne bojovať proti hoaxom a konšpiráciám, rozpoznávať hranice pravdy, polopravdy a nepravdy. Poslúžia im k tomu aj svedectvá z minulosti zmapované inštitúciami, s ktorými gymnázium spolupracuje. Projekt bude realizovaný so školami v Španielsku, Portugalsku a na Sicílii a je určený študentom od 15 – 19 rokov.

Učitelia so žiakmi veria, že sa budúci rok už rozcestujú do všetkých partnerských krajín a tiež privítajú projektových partnerov u nás v Seredi. Držte nášmu seredskému gymnáziu palce.

zdroj: GVMS

zdroj: GVMS

zdroj: GVMS

zdroj: GVMS

zdroj: GVMS

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: GVMS
Zdieľať na Facebooku