02.07.2020, meniny má
16. marca 2020

Hromadným potleskom si uctíme slovenských hrdinov, ktorí musia byť v práci. Zapoja sa aj Seredčania?

Hromadným potleskom si uctíme slovenských hrdinov, ktorí musia byť v práci. Zapoja sa aj Seredčania?
zdroj: youtube.com/ Michal Dinga
reklama

Slovenka žijúca v Španielsku sa inšpirovala nádherným gestom, ktoré chce uskutočniť aj v našej krajine, nakoľko situácia spojená s koronavírusom je veľmi podobná aj u nás. Kým niektorí majú voľno, iní musia chodiť do práce. A práve týchto ľudí si nielen Španielsko, ale aj iné krajiny uctili hromadným potleskom z okien a balkónov vlastných bydlísk. Dokážeme to aj my?

V Španielsku oficiálne vytvorili symbolický akt v podobe hromadného potlesku ako prejav podpory všetkých pracovníkov v zdravotníctve a profesionálov, ktorí sa dennodenne podieľajú na záchrane civilizácie, ale aj ostatných ľudí, ktorí zabezpečujú potrebné služby v tejto krízovej situácii. Založením udalosti na FB tak chce táto Slovenska vyzvať aj Slovensko, aby venovalo o 19.00 hodine dnes, zajtra a každý ďalší deň do vyhratia tohto boja z okien a balkónov vlastných bydlísk minútový potlesk týmto hrdinom a hrdinkám.

Zaznie hromadný potlesk aj v Seredi?

Táto udalosť nenechala na seba dlho čakať a postupne sa do nej zapojili aj konkrétne mestá na Slovensku. Na FB vznikli podujatia ako Žilina tlieska hrdinom, Prievidza tlieska hrdninom či Prešov tlieska hrdinom. Pridali sa aj mestá ako Martin, Partizánske, Kysucké Nové Mesto, Bojnice i Turiec.

Týmto vyzývame aj naše mesto Sereď, aby sme sa spoločne spojili a o 19.00 hod. zatlieskali našim hrdinom, podporili ich a vzdali im hold. Nech slovenskí hrdinovia počujú a cítia našu podporu a majú silu naďalej bojovať proti Covidu-19!

ZDROJ: FB KAŽDODENNÝ MINÚTOVÝ POTLESK PRE SLOVENSKÝCH HRDINOV

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Každodenný minútový potlesk pre slovenských hrdinov
Zdieľať na Facebooku