18.10.2021, meniny má
8. septembra 2021

Jedna z najvyužívanejších zastávok v Seredi dostala nový vzhľad

Jedna z najvyužívanejších zastávok v Seredi dostala nový vzhľad
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Zastávka na Cukrovarskej ulici sa dočkala výmeny aj preto, že pôvodná bola odstránená. Všetko sa udialo kvôli oprave chodníkov na Cukrovarskej ulici. Rekonštrukčné práce chodníkov a miestnych komunikácií prebiehajú tento rok v Seredi naozaj v rozsiahlej miere.

V nedávnom článku sme priniesli aj vysvetlenie od zástupcu primátora Bc. Ľubomíra Veselického. Mestu dali impulz aj časté kritické komentáre občanov. Okrem rekonštrukcie chodníkov sú naďalej realizované bežné opravy vozoviek a chodníkov.

Zastávky potrebujú obnovu

V Seredi sa na účel prepravy nachádza až 16 autobusových zastávok. Niektoré zastávky sú, bohužiaľ, v zanedbanom stave, nakoľko sa na nich prejavil čas a aj seredskí vandali. Za stavby autobusových zastávok zodpovedá mesto, preto sa rozhodlo postupne tieto zastávky aj obnoviť. V lete už boli osadené nové autobusové zastávky, a to na Strednočepenskej aj Dolnočepenskej ulici.

Nedávno však bola osadená kompletne nová autobusová zastávka aj na Cukrovarskej ulici, ktorá prešla výmenou chodníkov. Stará zastávka bola masívna, vyrobená z betónu. Bola odstránená a nahradená novým moderným typom z bezpečnostného skla. Zaujímavé je aj to, že strešná krytina zastávky je opatrená UV filtrom.

Všetky práce týkajúce sa novej zastávky vrátane demolácie tej starej zrealizovala firma, ktorá zrekonštruovala chodník. Na rok má Oddelenie rozvoja mesta v pláne vybudovať i ďalšiu zastávku, a to na Priemyselnej ulici.

Stav chodníkov mesta je terčom kritiky

Nová zastávka vznikla aj vďaka výmene chodníkov. Na tému seredských chodníkov vznikli dokonca aj ironické či satirické instagramové profily, ktoré si robia srandu z nepodarených prerábok či zo samotných seredských chodníkov.

Stav chodníkov je občanmi vždy citlivo vnímaný a často sú terčom kritiky. Niekedy si občania ani neuvedomujú, aké chodníky sa v našom meste vyskytujú. Ľudia to však najčastejšie zistia napríklad pri tlačení detského kočíka.

Zástupca primátora odpovedal ešte v marci pre Seredské novinky, či sú pre neho osobne takéto kritické postrehy motivujúce:

„Určite áno.  Lebo nik nie je bezchybný a nie všetky vykonané opravy mali vždy želateľný výsledok. Príkladom je príjazd zo zámkovej dlažby na parkovacie miesta pred OD Jednota. Vieme, že kým tam nebude príjazdový pás z cestného betónu (tak, ako ho urobila spoločnosť LIDL na svojom parkovisku), bude tá dlažba sadať každý rok. Tento rok dostali prednosť chodníky. Zmienená potreba opravy príjazdu bude prehodnocovaná pri investíciách na rok 2022. Tých nepekných, popraskaných, zvetraných a ťažšie schodných či zjazdných povrchov sú desiatky. Veľmi kritické dokážeme opraviť v rámci údržby. Ale aj tu máme finančný strop určený rozpočtom. Príklad – dve poklesnuté časti vozovky na Topoľovej ulici opravené v minulom roku.  Náš postup je prísne regulovaný rozpočtom a zákonom. Preto na fotografiu popraskaného asfaltu či rozmrveného betónu okamžite reagovať nemôžeme.“

zdroj: seredsity.sk

zdroj: seredsity.sk

zdroj: seredsity.sk

zdroj: seredsity.sk

zdroj: seredsity.sk

zdroj: seredsity.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku