28.01.2023, meniny má
7. decembra 2022

Kadeti z BK Lokomotíva Sereď vyhrali všetky zápasy Slovenskej basketbalovej ligy. Už onedlho ich čaká turnaj v Poľsku

Kadeti z BK Lokomotíva Sereď vyhrali všetky zápasy Slovenskej basketbalovej ligy. Už onedlho ich čaká turnaj v Poľsku
Zdroj: Marianna Grillová
reklama

Kadeti z BK Lokomotíva Sereď majú za sebou jedenásť fantastických zápasov v rámci Slovenskej basketbalovej ligy. Trénovanie a tvrdá drina sa vyplatili, pretože sa im do cesty nepostavila ani jediná prehra. Vyhrať sa im podarilo každý zápas.

v piatok 9. decembra 2022 ich čaká druhý turnaj Stredoeurópskej mládežníckej basketbalovej ligy CEYBL, ktorý sa uskutoční v poľskom meste Ostrów Wielkopoľski. Poďme sa však spoločne pozrieť, ako prebiehali doteraz víťazné zápasy.

Dokázali si udržať vedenie

V sobotu kadeti odohrali zápas proti RIM Basket Košice s výsledkom 67:43 (23:14, 39:25, 56:32).

Kuníček 15 (2 trojky), Majerník 11 (1 trojka), Sárkány 10, Kiss 7 (1 trojka), Truong (1 trojka) a Hrubý po 5, Náhlik, Mizera a Dobiš po 4, Mizerík a Harčár 0. Družstvo: Streľba z poľa 25/66 (38 %), TH 12/19 (67 %), 3PT 5/18 (28 %).

reklama

Ako uviedol kapitán družstva Rišo Sárkány, úvod zápasu sa im podarilo zachytiť veľmi dobre. Dostali sa do vedenia, no potom poľavili v obrane a mali veľa zbytočných faulov a problémy na obrannom doskoku.

„Druhý polčas sme začali rovnako dobre, ako prvý. Vytvárali sme tlak v obrane, v útoku sme si posúvali loptu a vytvárali si tak dobré strelecké pozície. V poslednej štvrtine sme ale začali strácať koncentráciu. Napriek tomu sme si dokázali udržať vedenie a dokázali, že máme navrch,“ doplnil. 

Zdroj: Marianna Grillová

K zápasu sa vyjadril aj tréner Patrik Sarna: „Ubrániť súpera, ako sú Košice, na 43 bodov je veľmi dobrý výkon.“  Toto stretnutie bolo pre Petra Kuníčka z Komárna jeho prvým zápasom za Sereď.

Týmto chcem Komárnu poďakovať za veľmi pozitívne jednanie, cením si naše priateľské vzťahy a verím, že táto spolupráca bude prospešná pre všetky strany, no hlavne pre Petra.“

Nezastavilo ich ani mierne poľavenie

V nedeľu 27. novembra 2022 sa kadeti postavili proti TSM Slávia Žilina. Výsledok zápasu bol 98:52 (28:11, 58:17, 82:35).

Majerník 24 (1 trojka), Náhlik 18 (1 trojka), Kuníček 14, Sárkány 13 (1 trojka), Kiss 10, Truong 7 (1 trojka), Mizera 4, Mizerík 3 (1 trojka), Kapustík 3 (1 trojka), Dobiš 2, Harčár a Hrubý 0. Družstvo: Streľba z poľa 40/84 (48 %), TH 12/20 (60 %), 3PT 6/21 (30 %).

Úvod zápasu zachytili naši kadeti, od čoho sa následne odvíjal celý priebeh zápasu. Ako vraví hráč Andrej Majerník, začiatok bol super, ale neskôr prestali dominovať na doskoku a v obrane. Zo zbrklosti, žiaľ, stratili veľa lôpt.

Zdroj: Marianna Grillová

„Nato, že súper bol v početnom deficite, hral s nami vyrovnanú hru do polovice tretej štvrtiny.“ Kadeti sa s výsledkom uspokojili, načo sa následne nechali stiahnuť hrou súpera, ktorý hral síce v útoku pomalšie, no na doskoku jednoznačne dominoval a bojoval o každú jednu loptu.

Poslednú štvrtinu sme už len v podstate „dohrávali“. Nemôžem hovoriť len negatíva na tento zápas, pretože sme mali pekné akcie, ktoré nás držali. Ja osobne by som bol radšej, keby ako družstvo dáme do toho viac. Mal by som oveľa lepší pocit z výhry,“ uzavrel Majerník. 

K mierne poľaveniu sa vyjadril aj tréner Sarna, podľa ktorého nejde družstvu nič vyčítať, pretože ide o prirodzený jav. „Stále sa však musíme snažiť držať koncentráciu a intenzitu hry počas celých 40 minút, pretože ak príde vyrovnaný zápas, v ktorom pôjde o všetko, odohrať len výborný polčas nebude stačiť.“

Nenechali sa ničím prekvapiť

Zápas s B.S.C. Bratislava, v ktorom sa kadetom podarilo zvíťaziť v stredu 30. novembra 2022, sa skončil výsledkom 55:86 (7:21, 25:45, 39:69).

Majerník 24 (13 REB), Kuníček 17 (2 trojky), Sárkány 12 (1 trojka), Náhlik 9 (9 REB, 9 AST), Kapustík (12 REB) a Mizera po 6, Kiss 5 (1 trojka), Mizerík 3, Hrubý a Truong po 2, Harčár 0. Družstvo: Streľba z poľa 34/68 (50 %), TH 14/21 (67 %), 3PT 4/26 (15 %).

Zdroj: Marianna Grillová

Seredské družstvo odohralo zápas vo veľmi vysokom tempe. Podľa hráča Andreja Náhlika boli na začiatku koncentrovaní a hrali to, čo chceli. „Ako zápas pokračoval, sme mali momenty, kde sme strácali lopty, ale tieto úseky neboli nikdy dlhé a vždy sme sa vrátili k našej hre.“

„Musím pochváliť aj družstvo súperov, ktoré sa snažilo na nás vytvárať tlak po celých 40 minút a za žiadnych okolností to nevzdali. Veľmi sa mi ich herný prejav páčil.

Taktiež chcem pochváliť aj našich chalanov, ktorí k tomu pristúpili zodpovedne a nenechali sa ničím prekvapiť. V obrane sme boli agresívni, v útoku sme hrali rýchlo a dobre sme si posúvali loptu,“ doplnil tréner Sarna.

Na zápasy v Poľsku sú dobre pripravení

„Vypracovali sme si množstvo otvorených striel, škoda len, že úspešnosť nebola vyššia, tú sme si však vynahradili dôrazným zakončovaním z vymedzeného územia. Verím, že sme na CEYBL dobre pripravení a z Poľska si odnesieme opäť more skúseností a motiváciu do ďalšej práce,“ doplnil na záver. 

BK Lokomotíva Sereď gratulujeme k vynikajúcim výsledkom a želáme im mnoho síl do zápasov v Poľsku. Rozhodne im budeme držať palce a naďalej informovať o výsledkoch nasledujúcich stretnutí.

Zdroj: Marianna Grillová

Zdroj: Marianna Grillová

Zdroj: Marianna Grillová

Zdroj: Marianna Grillová

Zdroj: Marianna Grillová

Zdroje: Marianna Grillová
Zdieľať na Facebooku