25.06.2024, meniny má
12. júna 2024

Kadetky BK Lokomotíva Sereď skončili na majstrovstvách Slovenska na výbornom 5. mieste

Zdroj: Karin Henčeková

Naše družstvo dievčat do 17 rokov odohralo finálová turnaj Majstrovstiev Slovenska v Košiciach. Turnaj sa konal v dňoch 31.5. – 2.6.2024. Tohto podujatia sa zúčastnilo osem najlepších družstiev na Slovensku.

Rozpis turnaja začal piatkovými štvrťfinálovými súbojmi, v ktorom sme sa stretli s Ivankou pri Dunaji a dá sa povedať, že naše družstvo odohralo dve fázy tohto turnaja a každá z nich bola výrazne iná.

Piatok 31. mája 2024 – 19:30

BK Lokomotíva Sereď – BK Klokani Ivanka pri Dunaji 57:60 (13:10, 29:24, 41:41, 57:60)

Vaculučiaková 22 (8/6, 2 trojky), Buchová 15 (5/4, 1 trojka), Žigová 6 (6/3, 1 trojka), Drimajová 3 (2/0, 1 trojka), Mudranincová 3 (2/1), Daňová 2 (2/2), Liptáková 2, Rychtáriková 2 (1/0), Nemečková 2 (4/0), Holbíková, Hrnčírová a Hrnčiariková.  Trestné hody družstvo 30/16, 5 trojok.

Hodnotenie zápasu od Emily Žigovej:

„V piatok sme odohrali prvý zápas na majstrovstvách Slovenska proti družstvu Ivanka pri Dunaji. Do zápasu sme vstúpili s jasným cieľom vyhrať zápas a postúpiť do prvej štvorky. Zápas sa začal v náš prospech. Od začiatku sme bojovali a snažili sa hrať tímovo. V zápase sme si chceli určiť naše tempo hry a urobiť si náskok. No Ivanka nás vždy dobehla trestnými hodmi. Tam sa začali robiť naše problémy s faulami a kvôli tomu sa nám aj vyfaulovalo 5 hráčok. Týmto nás Ivanka vždy dobehla a zápas bol znova vyrovnaný. Bojovali sme o každú loptu a každú pozíciu. Zápas bol veľmi napínavý, no skončil nie v náš prospech. Všetkým to bolo veľmi ľúto. Poďakovať sa chcem aj za našich rodičov, ktorý nás počas tohto podporovali. Zo zápasu sme si určite zobrali nejaké skúsenosti. A aj keď sme bohužiaľ prehrali a nepostúpili do prvej štvorky, povedali sme si že turnaj sa ešte neskončil.“

K zápasu sa vyjadril aj tréner Martin Bosý:

„Piatkový zápas s Ivankou pri Dunaji sme odštartovali dobre a po chvíli sme boli vo vedení. Od začiatku náš herný prejav zdobila obrovská snaha, ktorá nám v určitých chvíľach najmä zväzovala ruky, ale hlavne nám priniesla problémy s faulami. V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas kedy sa podarilo využiť situáciu nášmu družstvu a zároveň potom aj aktívnemu súperovi. Do druhého polčasu sme vstúpili vlažne. Po dvoch minútach bolo po našom miernom vedení a začínalo sa odznovu. Obe družstvá sa striedali vo vedení a my sme trpezlivo čakali kedy tento zápas zlomíme v náš prospech. Bohužiaľ nervozita v našom hernom prejave hrala dôležitú úlohu.

Úspešnosť našej streľby bola v tomto zápase na nízkej úrovni, ale zároveň si myslím, že s tým by sa ešte dalo zápas zlomiť v náš prospech. Najväčším problémom pre nás boli naše fauly. Spravili sme 34 faulov a z toho súper strieľal 50 trestných hodov. Toto nás po celý zápas dostávalo na kolená a nevedeli sme sa tým faulom vyvarovať. Bohužiaľ polovica faulov bola dokonca v priestore, kde sa nič nedialo. V závere napínavého stretnutia malo viac šťastia družstvo z Ivanky a naše ciele sa v jednu chvíľu rozplynuli. Sklamanie, ktoré niekto zvládal lepšie a niekto horšie, bolo u všetkých a bolo prirodzené. Aj takýto je šport. Prvá fáza nášho turnaja bola na konci skôr ako sme si predstavovali. Čakala nás ťažká úloha, presvedčiť celé družstvo o tom, že náš turnaj pokračuje a stále máme o čo hrať.“

Sobota 1. júna 2024 – 14:00

BK Lokomotíva Sereď – Piešťanské Čajočky 55:54 (12:16, 29:28, 41:43, 55:54)

Nemečková 13 (1 trojka), Buchová 11 (TH 4/3, 2 trojky), Žigová 10 (2/1, 3 trojky), Vaculčiaková 6 (1/0, 2 trojky), Mudranincová 6, Liptáková 3 (2/1), Holbíková 2, Daňová 2, Hrnčiariková 2 (2/2), Rychtáriková, Drimajová a Hrnčírová. Trestné hody družstvo 11/7, 8 trojok.

Hodnotenie zápasu od Hany Rychtárikovej:

„Druhý zápas na Majstrovstvách Slovenska sme odohrali proti Piešťanským Čajkám .V tomto zápase sme sa chceli vyvarovať zbytočným faulom, ktoré sme robili v tom predošlom zápase proti Ivanke .Na začiatku sa darilo viac Piešťanom no po pár získaných lôpt z obrany a rýchleho protiútoku sme sa vrátili späť do hry. V prvom polčase sme si povedali , že musíme zlepšiť slabú stranu a nato sme sa v druhom polčase najviac sústredili. Vďaka kolektívnemu výkonu v obrane a aj v útoku sme dobojovali zápas do víťazného konca.“

Hodnotenie trénera Martin Bosého:

„Zápasom s Piešťanmi sme mali ukázať aké silné družstvo naozaj sme a či sa nám podarí dostať z tej piatkovej prehry. Úvod stretnutia patril Piešťanom a my sme sa snažili naštartovať a nachádzať recept na zónovú obranu súpera, s ktorou sme sa trápili celý zápas. V hre nás držala a zdobila aktivita na útočnom doskoku, kolektívna obrana, disciplína na útočnej polovici a premenené trojbodové strely. Do konca prvého polčasu sme dokonca otočili skóre v náš prospech. V druhom polčase sme zlepšili obranné činnosti, aktivita na útočnom doskoku pokračovala naďalej (28 útočných doskokov!) a vo štvrtej štvrtine sme už našli potrebný rytmus na ihrisku a už to vyzeralo, že si bezpečne postrážime postup do boja o 5. miesto. Síce sme ešte pripustili v závere stretnutia ďalšiu drámu, ale nakoniec si myslím, že sme sa zaslúžene radovali z víťazstva.“

Nedeľa 2. júna 2024 – 10:45

Slávia ŠKP Banská Bystrica – BK Lokomotíva Sereď 43:52 (13:7, 22:18, 32:33, 43:52)

Nemečková 14 (TH 12/10), Vaculčiaková 10 (7/6), Žigová 8 (2/0, 2 trojky), Daňová 5 (1/1), Mudranincová 4, Hrnčiariková 4 (2/1, 1 trojka), Holbíková 4 (2/2), Buchová 2, Rychtáriková 1 (2/1), Liptáková, Drimajová a Hrnčírová. Trestné hody 28/21, 3 trojky.

Hodnotenie zápasu od Zuzany Vaculčiakovej:

„Posledný zápas na Majstrovstvách Slovenska sme odohrali proti družstvu z Banskej Bystrice. Na začiatku zápasu nám chýbala koncentrácia a robili sme veľa zbytočných chýb. Taktiež sme neboli zo začiatku dôrazné v obranných činnostiach a preto sa nám aj ťažšie prechádzalo do útoku. Tiež sme vystrieľali veľa nepripravených striel, ktoré sme si veľa krát následne nedoskočili. V druhom polčase sme si povedali aby sme tieto činnosti zlepšili čo sa aj z veľkej časti podarilo. Začali sme si viac prihrávať, prenikať do vymedzeného územia z čoho sme sa začali stavať viac na čiaru trestného hodu a ku koncu zápasu sa nám podarilo uchopiť zápas do svojich rúk. Som rada že sme aj napriek únave po celom turnaji dokázali na konci zamakať a vyhrať náš posledný zápas v tejto sezóne!“

„V súboji s dobre hrajúcou Banskou Bystricou išlo o celkové 5. miesto v sezóne 2023/2024 v súťaži kadetiek. Zároveň to bol zápas veľkého sebazaprenia, či už na hranici fyzických síl, ale aj tých mentálnych. Úvod zápasu odohrali v lepšom tempe hráčky Slávie a my sme celý polčas nevedeli nájsť rytmus, nehľadali sme lepšie pozície spoluhráčok a náš alibistický a individuálny herný prejav nám priniesol 18 bodov za prvý polčas čo je asi najmenej počas celej sezóny.

Do druhého polčasu sme vstúpili už s kolektívnym prejavom a postupne a pomaličky sme začali ukrajovať z vedenia Slávie. V záverečnom dejstve sa nám podarilo využiť zopár protiútokov a v hre nás podržala naša spolupráca v obrane a úspešnosť trestných hodov. V závere zápasu sme chytili potrebný rytmus, ktorý nám pomohol priviesť tento zápas do víťazného konca. V tomto momente bola naša basketbalová sezóna 2023/2024 na konci a naše družstvo obsadilo piate miesto.“

Najužitočnejšou hráčkou nášho družstva bola vyhlásená Zuzana Vaculčiaková.

„Chcel by som poďakovať dievčatám za snahu, ktorú zo seba vynaložili počas tohto turnaja a zároveň aj zato, že sme sa dokázali vrátiť do turnaja a všetkým ukázať, že úspechy nášho družstva v tejto sezóne neboli náhodné. Poďakovať Vám chcem aj za čas, ktorý sme strávili spolu v telocvični počas celej sezóny.

Zároveň chcem poďakovať všetkým, ktorý nás počas našej turbulentnej sezóny úprimne podporovali. Veľké poďakovanie patrí aj nášmu klubu BK Lokomotíva Sereď, ktorý nám vytváral tie najlepšie podmienky pre rozvoj celého družstva a snažil sa naplniť všetky naše predstavy. V mene celého družstva ďakujem mestu Sereď za podporu, bez ktorej by sme si absolútne nevedeli predstaviť naše pôsobenie v tejto sezóne. Veríme teda, že sme sa odmenili dobrou reprezentáciou či už nášho klubu BK Lokomotíva Sereď alebo mesta Sereď,“ zhodnotil tréner Martin Bosý.

Zdroje: Karin Henčeková