28.03.2020, meniny má
7. februára 2020

Kadetky BK Lokomotíva Sereď zabodovali v celoslovenskej súťaži proti Ružomberku

Kadetky BK Lokomotíva Sereď zabodovali v celoslovenskej súťaži proti Ružomberku
Zdroj: BK Lokomotíva Sereď
reklama

Náš basketbalový klub Lokomotíva Sereď má za sebou veľké množstvo zápasov v rôznych vekových kategóriách. Každý víkend bojujú mladí basketbalisti o niekoľko ďalších víťazstiev. Predminulý víkend odohrali dokonca až 10 zápasov, čo je naozaj vysoké číslo. Uplynulú sobotu 1. februára 2020 si naše kadetky zmerali sily so súperkami z Ružomberka, a to v celoslovenskej súťaži. Seredčanky si na svoje konto pripísali aj toto víťazstvo a vy si môžete prečítať o zápase očami ich trénera Martina Bosého.

1. liga Kadetky – celoslovenská súťaž – skupina o 9. – 15. miesto

č. B5 BK Lokomotíva Sereď – MBK Ružomberok 103:41 (21:8, 57:19, 85:29)
Tréner: Martin Bosý

V prvom zápase nadstavbovej časti v skupine o 9. – 15. miesto sme na domácej palubovke hostili nám už z tejto sezóny známe družstvo z Ružomberka. Od úvodu stretnutia sme kontrolovali jeho priebeh a mali navrch vo všetkých činnostiach. Pracovali sme celoplošne v obrane, získavali lopty a poľahky sa dostávali do streleckých pozícií. V zápase sme však nevynechali ani momenty, ktoré už by sme si v tejto kategórii nemali dovoliť. Budeme musieť preto popracovať na koncentrácii, keďže zápas trvá 40 minút a za akéhokoľvek stavu musíme pracovať ako po úvodnom rozskoku. Tak isto budeme musieť zlepšiť riešenie a rozhodovanie sa pri určitých herných situáciách. Teší nás ale, že všetky hráčky nastúpili plnohodnotne do zápasu a dokázali bodovať a byť niečím produktívne pre družstvo. Gratulujem družstvu k tomuto vysokému a zaslúženému víťazstvu.

Našim šikovným basketbalistkám a ich trénerovi gratulujeme k víťazstvu v celoslovenskej súťaži a želáme im mnoho ďalších športových úspechov. Rovnako aj celému basketbalovému klubu, ktorý v budúcnosti čaká ešte veľa úspešných zápasov.

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď
Zdieľať na Facebooku