22.10.2020, meniny má
15. októbra 2020

KC PRIESTOR vás pozýva na prvý online swap detského oblečenia

KC PRIESTOR vás pozýva na prvý online swap detského oblečenia
Zdroj: FB KC PRIESTOR/signupgenius.com
reklama
Anglické slovo swap znamená v preklade výmena. Je to novodobé dobročinné podujatie, ktoré sa aj na Slovensku stáva čoraz viac obľúbeným. V nedeľu sa môžete na takéto podujatie tešiť aj u nás. SWAP detského oblečenia sa uskutoční v našom komunitnom centre PRIESTOR . Spolu s ním sa môžete tešiť aj na prednášku so Zuzkou Šutovou o tom, ako žiť udržateľne aj s deťmi.

Deti rastú ako z vody

„Poznáte to. Len čo deťom veci kúpite, už z nich vyrastajú. Doma máte potom hromadu krásnych, takmer nových tričiek, nohavíc a šiat, ktoré by sa mohli hodiť niekomu inému. A vám by sa zase hodilo niečo, čo vytriedi iná mamička,“ znie popis pri facebookovej udalosti na stránke KC PRIESTOR.

A veru je to pravda, práve najmenšie deti rastú najrýchlejšie a rodičia sú nútení kupovať zakaždým nové a nové oblečenie a topánočky. Preto neváhajte a príďte do PRIESTORu na swap (výmenu) takéhoto detského oblečenia. Nemusíte kupovať stále nové veci. Jednoducho si ich vymeníte.

Aké veci môžete priniesť?

Momentálne by sme sa mali radšej zamerať na veci na jeseň a na zimu. Môžete priniesť 7 kusov oblečenia v stave, v akom by potešili aj vás a nehanbili by ste sa dať niekomu známemu. Veci musia byť opraté, bez fľakov alebo dier. Môžete priniesť napríklad aj topánky alebo rôzne iné doplnky. Z hygienických dôvodov nenoste spodnú bielizeň. V PRIESTORe si vyhradzujú právo nezobrať vaše veci, ak nezodpovedajú požiadavkám.

Kedy veci priniesť?

Organizátori swapu chcú mať veci pre vás pekne nachystané a rozdelené podľa veľkostí. Hneď na začiatku celej udalosti. Upozorňujú, že oblečenie preto NIE JE MOŽNÉ doniesť v deň podujatia. Detské oblečenie tak môžete odovzdať v PRIESTORe ešte dnes (15. 10.) od 9.00 hod. do 11.00 hod. a v sobotu 17. októbra 2020 od 10.00 hod. do 12.00 hod.

zdroj: FB KC PRIESTOR

Online swap

Všetky veci, ktoré sa vyzbierajú, v PRIESTORe nafotia a v sobotu popoludní nahrajú do albumov v udalosti k SWAPu. Albumy budú usporiadané podľa veľkostí a vy už len priamo pod fotkami budete komentovať, o čo máte záujem.

Pripravené veci si potom môžete vyzdvihnúť priamo v PRIESTORe v nedeľu 18. októbra 2020 od 15.00 hod. v čase, v ktorom sa mal SWAP pôvodne konať.

Okrem swapu aj prednáška

Okrem SWAPu pre vás v nedeľu o 16.00 hod. pripravili aj prednášku Zuzany Šutovej. Avšak koronavírus a nové opatrenia pôvodný plán swapu aj prednášky prekazili. Pre ďalšie informácie vám preto odporúčame sledovať Facebook KC PRIESTOR, kde by mali v najbližšom čase uverejniť, ako bude sľúbená prednáška prebiehať.
Veríme, že získate nové prínosné informácie. O tom, ako sa nezblázniť z množstva hračiek a oblečenia, ak máte doma deti. Zuzka, ktorá bude prednášať, je dvojnásobná mamička a propagátorka zelenšieho života. Je najnovšou posilou komunitného centra PRIESTOR, jednou z koordinátoriek Vata festu a členkou petičného tímu Z čiernej na zelenú.

Zdroj: FB Z čiernej na zelenú

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB KC PRIESTOR
Zdieľať na Facebooku