03.06.2020, meniny má
3. mája 2020

Krčmu u Majerníkovcov a Balls Pub spája rodinný gastro biznis už niekoľko rokov. Ich jedlá musíte ochutnať

Krčmu u Majerníkovcov a Balls Pub spája rodinný gastro biznis už niekoľko rokov. Ich jedlá musíte ochutnať
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Určite aj vy poznáte ten pocit, keď sa vám absolútne nechce variť ani absolvovať náročnú cestu do obchodu, kde stretnete desiatky ľudí. Ešteže máme aj v Seredi reštaurácie a podniky, ktoré vám vaše obľúbené jedlo prinesú priamo domov.

Svoj obľúbený podnik môžete podporiť aj vy, a to napríklad tým, že si z neho objednáte jedlo s donáškou. Prispejete tak v tejto zhoršenej ekonomickej situácii na chod prevádzky. My pevne veríme, že to všetci v Seredi spoločnými silami zvládneme.

Nakoľko sme pred niekoľkými dňami dostali veľkú chuť na dobrý burger a rokmi osvedčenú cigánsku, rozhodli sme sa, že pre vás vyskúšame seredský Balls Pub a jednu zaujímavú rodinnú krčmičku, na ktorú sme narazili cestou z cyklotúry a ktorá ponúka skvelé jedlá.

Mnohí Seredčania Balls Pub už určite poznajú a vedia, že patrí medzi tie najlepšie v našom meste. Pre mnohých z vás bude možno novinkou podnik, ktorý sa nachádza v neďalekých Váhovciach. Volá sa Kurta Krčma u Majerníkovcov a na nezvyčajnom grile vám tu pripravia vaše obľúbené jedlá do niekoľkých minút.

Pripravte si vaše chuťové poháriky, na tento článok ich budete s určitosťou potrebovať. V ďalších riadkoch vám obe prevádzky predstavíme a tiež vám ukážeme, čo sme od nich ochutnali. Zaujímavosťou je, že majitelia týchto dvoch podnikov sú rodina, ktorá si navzájom odovzdáva svoje skúsenosti už niekoľko rokov a my jednoducho milujeme lokálne gastro príbehy.

Darina Mrvová/Marián Majerník

Balls Pub potvrdil svoje kvality a priniesol fantastický burger

Tento podnik v našom meste funguje už niekoľko rokov a za ten čas si získal stovky verných zákazníkov, ktorým ponúka miesto na zábavu a víkendový oddych pri pohári dobrého pivka. Ako vám už napovedá samotný názov Balls Pub, táto prevádzka je športovo ladená. Nájdete tu nielen pekný športový interiér, ale vždy sú zapnuté aj športové prenosy rôznych zápasov.

Balls Pub bol azda prvým miestom v našom meste, kde ste si mohli dať spoločne s priateľmi vynikajúci burger. Momentálne podnik vedú dve slečny, a to Darina Mrvová a Erika Csölleová, ktoré tak pokračujú v rodinnej gastro tradícii.

Zdroj: Balls Pub/Martina Sabová

Jedným z prvých majiteľov bol totiž aj Marián Majerník švagor a rodinný priateľ spomenutých slečien. K nemu sa však ešte dostaneme o niekoľko riadkov nižšie, preto pozorne čítajte.

Seredský Balls Pub pokračuje v tradícii skvelých burgrov a prináša do nášho mesta nové chute tohto celosvetovo najobľúbenejšieho pokrmu. A práve naňho sme dostali chuť aj my.

Všetky potrebné informácie sme našli na ich facebookovej stránke, alebo na webe www.ballspub.sk a stačilo si už len vybrať a objednať. Ak však už teraz máte chuť na niečo z ich ponuky, pokojne volajte na telefónne číslo 0905 624 996.

Zdroj: Balls Pub/Martina Sabová

Skúsili sme najobľúbenejší Jordan burger

Okrem šiestich typov hamburgerov majú na výber aj obľúbené cigánske pečienky či syrové jedlá. Skvelým doplnkom k šťavnatému burgru sú chrumkavé cibuľové krúžky, ktoré vám vynikajúco doplnia chuť mäsa a hranoliek.

My sme si vybrali legendárny Jordan burger, ktorý má Balls Pub v ponuke už niekoľko rokov a stal sa jedným z najpredávanejších hamburgerov v tomto podniku. Tým, ktorí aspoň trochu sledujú športový svet, určite došlo, že meno dostal po slávnom basketbalistovi Michaelovi Jordanovi a my sme netrpezlivo čakali, či bude spĺňať všetky majstrovské kritériá.

Na náš burger sme čakali približne pol hodinku, čo je na rozvoz v Seredi dobrý čas a veľkou výhodou bola aj možnosť platby kartou. Jedlo nám prišlo v dvoch krabičkách. V jednej na nás čakal Jordan burger a v druhej dozlatista vysmažené hranolky a vyššie spomínané cibuľové krúžky.

Zdroj: seredsity.sk

Nevieme, ako to dokázali, no hranolky a cibuľové krúžky boli dokonale chrumkavé a nebolo ani stopy po tom, žeby sa v krabičke zaparili a stratili by chrumkavý efekt. Burger na prvý pohľad vyzeral fantasticky a mal všetko, čo má mať výborný burger.

Nadýchaná žemľa, poriadna nálož syra, opečená cibuľka, skvelá jemne pikantná barbecue omáčka a do chrumkava opečená slanina dávali tomuto burgru ozajstný gastro punc kvality. Rozmanitosť chutí spolu vynikajúco ladila a už teraz sa nemôžeme dočkať, kedy skúsime iný druh hamburgera z ich ponuky.

Tomu, že ho Seredčania milujú sa ani nečudujeme. Je to burger, ktorý vás nielen nadmieru zasýti, ale zároveň si aj skvele pochutnáte. Celková cena všetkého, čo vidíte na tanieri, aj s donáškou bola 9,20 eura a my neľutujeme ani jediný cent. Túto objednávku si v budúcnosti ešte určite zopakujeme.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: Balls Pub/Martina Sabová

Zdroj: Balls Pub/Martina Sabová

Kurta Krčma u Majerníkovcov je skvelým gastro miestom vo Váhovciach

O tomto zaujímavom mieste sme doteraz iba počuli, no po jednom cyklovýlete sme sa rozhodli zastaviť a ochutnať niečo priamo z grilu. Vyslovene sme boli odkázaní na ich fantastickú cigánsku pečienku v domácej žemli.

Ako sme spomínali vyššie, majiteľom tejto rodinnej krčmičky je Marián Majerník s niekoľkoročnými skúsenosťami v gastro priemysle. Jeho stánok s cigánskou nesmie chýbať na žiadnom dobrom jarmoku a myslíme, že jeho produkt už ochutnali ľudia zo širokého regiónu.

Spoločne s ním pripravuje všetky jedlá aj jeho pani manželka a spolu tvoria naozaj zohratú a milú dvojicu. Do rodinného podniku patrí neodmyselne aj Marianová mama, ktorá pečie kolená, rebierka, kačacie stehná a iné obľúbené špeciality. Kompletný rodinný tím dopĺňajú synovia Andrej a Martin, ktorý prikladajú taktiež veľkú ruku k dielu.

Zdroj: Ofyruj.eu

Ich tím ďalej dopĺňa vždy usmiata Janka, ktorá k tejto rodinnej krčme patrí už 9 rokov a miestnym obyvateľom dokáže načapavoť  ich obľúbené pivko takou rýchlosťou, že sa na jej šikovné ruky chodia ľudia k baru pozerať.

Nájdete ich hneď pri futbalovom štadióne vo Váhovciach a už sa nevedia dočkať, kedy budú môcť otvoriť terasu.

Momentálne Kurta Krčma prechádza rekonštrukciou a už teraz sa môžete tešiť na viaceré novinky. Zatiaľ svoje jedlá vydávajú cez okienko a všetky ďalšie potrebné informácie nájdete na ich facebookovskej stránke.

Pána Majerníka priviedla jeho chuť po objavovaní nového a nezvyčajného spôsobu prípravy jedál ku grilom značky OFYR. Aspoň my v redakcii sme podobný okrúhly gril ešte nevideli a bol to veľmi pekný pohľad na všetky suroviny, ktoré sa okolo otvoreného ohňa pripravovali. Mariánovi tento typ grilu učaroval natoľko, že sa stal dodávateľom grilov OFYR na Slovensku. Čo to ale vlastne je?

Zdroj: Ofyruj.eu

Grilovanie je spoločenská a zábavná udalosť

OFYR je vonkajšie ohnisko na grilovanie a varenie, ktoré využíva špeciálnu platňu vyrobenú zo špeciálnej zliatiny uhlíkovej ocele. Ako palivo sa doňho používa suché drevo.

S týmto typom ohniska sa vonkajšie varenie a grilovanie mení na spoločenskú a zábavnú udalosť. Pri spoločnom ohni si môže každý pripravovať jedlo podľa svojej chuti a popritom sa baviť s ostatnými.

Akúkoľvek párty pripravíte v priebehu pár minút, stačí len zapáliť oheň. Na zohriatie platne počkáte približne pol hodinu a varenie sa môže začať. Jediné, čo pre to musíte urobiť, je už len nakúpiť. Príprava i varenie jedla už bude súčasťou zábavy, do ktorej sa každý rád zapojí – vegetariáni aj milovníci mäsa. Viac informácií sa dozviete na stránke ofyruj.eu.

Zdroj: Ofyruj.eu

Vynikajúca cigánska od Majerníkovcov

Keďže burger sme už mali, rozhodli sme sa pre nestarnúcu cigánsku v žemli. Už samotná príprava bola oku lahodiaca a oheň v strede grilu dokonale dotváral artmosféru.

Grilovaná zelenina spoločne s marinovanou krkovičkou vytvárala jedinečnú chuť podtrhnutú horčicou, ktorá v správnej cigánskej nemôže chýbať. Ak aj vy milujete tento slovenský streetfood rovno do ruky, určite vám Kurta Krčmu u Majerníkovcov vrelo odporúčame.

Či už si ich návštevu spojíte s bicyklovaním na našej cyklotrase alebo tam jednoducho zájdete autom, určite neoľutujete. My odporúčame vyskúšať cigánsku. Prajeme vám všetkým dobrú chuť.

Zdroj: Ofyruj.eu

Zdroj: FB Ofyruj

Zdroj: FB Ofyruj

Zdroj: FB Ofyruj

Zdroj: FB KURTA KRČMA

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Článok vznikol v spolupráci s Balls Pub a Kurta Krčma u Majerníkovcov.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s Balls Pub a Kurta Krčma u Majerníkovcov.
Zdieľať na Facebooku