17.05.2021, meniny má
10. apríla 2021

Krízový štáb zverejnil výsledky. V Seredi boli po dnešnom testovaní opäť len dvaja pozitívni

Krízový štáb zverejnil výsledky. V Seredi boli po dnešnom testovaní opäť len dvaja pozitívni
zdroj: TVnoviny.sk/semmerlock.sk
reklama

V Seredi sa dnes v sobotu 10. apríla konalo ďalšie kolo antigénového testovania na ochorenie COVID-19. Mesto opäť zriadilo šesť odberných miest pre občanov s trvalým pobytom v našom meste. Miera pozitivity od predchádzajúceho testovania, kedy bolo 7 pozitívnych, opäť klesla.

Otestovalo sa opäť množstvo Seredčanov, ktorí potrebovali negatívne výsledky o prítomnosti koronavírusu do práce alebo ako rodičia školopovinných detí.

Dvaja pozitívni

Konečné výsledky ATG testovania zo 6 odberných miest v Seredi sú celkom priaznivé. Percento pozitívnych je najnižšie od začiatku testovania. Certifikát z tohto testovania je platný v červenom okrese 2 týždne. Aj napriek tomu sú výnimky, pre ktoré sa bude musieť testovať aj budúcu sobotu.

Mesto plánuje otvoriť menej odberných miest, ktoré budú určené prednostne pre infraštruktúru mesta, opatrovateľky, zamestnancov škôl a zákonných zástupcov detí. Potom sa spustí vo štvrtok rezervácia na 2 odberné miesta a v prípade potreby budú pridávať nové odberné miesta. Testovať budú aj občanov mimo mesta Sereď.

Uvoľňovanie opatrení

Krízový štáb mesta Sereď sa vyjadril, že má veľké očakávania od stredy či štvrtka, kedy by malo prísť k uvoľňovaniu opatrení. To by malo nastať zrejme postupne od 19. 4. 2021. Mesto je spolu so školami pripravené aj na otvorenie druhého stupňa základných škôl. Ďalšie informácie o uvoľňovaní sa dozvieme v priebehu nasledujúceho týždňa.

zdroj: KŠ mesta Sereď

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: Krízový štáb mesta Sereď
Zdieľať na Facebooku