08.04.2020, meniny má
14. januára 2020

Lekárenské pohotovostné služby v Trnavskom kraji po novom. Dotkne sa to aj Serede?

Lekárenské pohotovostné služby v Trnavskom kraji po novom. Dotkne sa to aj Serede?
Zdroj: spravy.pravda.sk
reklama

Na základe legislatívnych zmien Ministerstva zdravotníctva SR sa od 1. januára 2020 zmenili časy lekárenských pohotovostných služieb aj v Trnavskom kraji.

V každom okrese inak

Ako TASR informoval Jaroslav Vacek z odboru komunikácie TTSK, Trnavský samosprávny kraj sa dohodol s poskytovateľmi lekárenskej starostlivosti a Slovenskou lekárenskou komorou na poskytovaní lekárenských pohotovostných služieb v kraji.

V okresoch Dunajská Streda a Hlohovec bude pohotovostná služba poskytovaná cez pracovné dni a víkendy vo verejných lekárňach, ktoré majú miesto výkonu v nákupných centrách, v čase od 8.00 do 20.00 hod. Cez sviatky budú poskytovať pohotovostnú službu v týchto mestách verejné lekárne nachádzajúce sa mimo nákupných centier v meste v čase od 8.00 do 20.00 hod.

V okresoch Trnava a Piešťany budú pohotovostné služby v pracovný deň a cez víkendy vo verejných lekárňach s miestom výkonu v nákupných centrách od 8.00 do 21.00 hod. a cez sviatky budú pohotovostné služby poskytovať verejné lekárne mimo nákupných centier v čase od 8.00 do 21.00 hod.

Okres Senica a Skalica bude vykonávať pohotovostnú službu v pracovný deň a cez víkendy vo verejných lekárňach s miestom výkonu v nákupných centrách v čase do 8.00 do 20.00 hod. Počas sviatkov budú vykonávať pohotovostnú službu v týchto okresoch verejné lekárne mimo nákupných centier v čase od 8.00 do 12.00 hod. a od 16.00 do 20.00 hod.

Ilustračný obrázok. Zdroj: finweb.hnonline.sk

V Galante po starom

Okres Galanta požiadal o pohotovostné služby v zaužívanom režime, takže pohotovostnú službu budú vykonávať všetky verejné lekárne s platným povolením nachádzajúce sa v meste Galanta cez pracovný deň, víkendy aj sviatky v čase od 8.00 do 21.00 hod.

Čo sa týka Serede, v pracovné dni a cez víkend je v OD Kaufland otvorená Lekáreň Dr. Max od 8.00 do 20.00 hod. Počas sviatkov budú musieť Seredčania navštíviť pohotovostnú lekárenskú službu v Galante alebo v Trnave, nakoľko v Seredi bola táto služba zrušená.

Ak chcete poznať presný rozpis pohotovosti lekární, nájdete ich na tomto odkaze.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: dobrenoviny.sk, webnoviny.sk
Zdieľať na Facebooku