02.07.2020, meniny má
21. marca 2020

Lidl a Kaufland majú nové opatrenia. Na pokladniach pribudnú plexisklá a nálepky na dodržiavanie odstupu

Lidl a Kaufland majú nové opatrenia. Na pokladniach pribudnú plexisklá a nálepky na dodržiavanie odstupu
FB Lidl Slovensko
reklama

Obchodné reťazce v posledných týždňoch prijímajú rôzne opatrenia na ochranu svojich zamestnancov. Tí sú totiž každý deň vystavovaní stovkám zákazníkov a ich zdravie je tak ohrozené. Najnovšie preventívne opatrenia sa však budú týkať aj samotných zákazníkov, aby sa čo najviac znížilo riziko šírenia nákazy koronavírusom. Hoci stále trvajú preventívne karanténne opatrenia a zákaz zhromažďovania, najviac ľudí sa kumuluje práve v obchodoch.

Na pokladniach pribudnú plexisklá a na zemi nálepky

Kaufland a Lidl sa preto rozhodli ku každej pokladni nainštalovať plexisklo, ktoré má zabrániť priamemu kontaktu zákazníkov s predavačmi. V najbližších dňoch teda môžeme očakávať, že sa na viac ako 1000 pokladniach Lidlu a v 70 prevádzkach Kauflandu po celom Slovensku objavia tieto nové bezpečnostné prvky, ktoré  bezpochyby neobídu ani Sereď.

Oba obchodné reťazce zároveň vyzývajú zákazníkov, aby v radoch pri pokladniach dodržiavali odstup ideálne väčší ako 1 meter. Pomôcť by mali aj nálepky, ktoré sa budú nachádzať na zemi v pokladničnej zóne.

Nákupné hodiny pre seniorov

Lidl a Kaufland v rámci opatrení zaviedli aj špeciálne nákupné hodiny vyhradené pre seniorov. Keďže starší ľudia sú v momentálnej situácii najviac ohrozenou skupinou, aj obchody chcú znížiť riziko ich nákazy. Preto zaviedli prednostný čas predaja pre seniorov. V oboch obchodných reťazcoch tak seniori nakúpia od 13.00 hod. do 14.30 hod. V Bille je pre nich vyhradený čas od 8.00 hod. do 9.00 hod. a v Tescu zase od 9.00 hod. do 10.00 hod.

Bez ohľadu na najnovšie opatrenia obchodné reťazce naďalej prosia svojich zákazníkov, aby dodržiavali hygienické opatrenia a do predajní nevstupovali bez rúšok alebo inej ochrany tváre.

Vzhľadom na súčasnú situáciu sa snažíme hľadať ďalšie riešenia, ako by sme mohli viac ochrániť našich zamestnancov i…

Uverejnil používateľ Kaufland Slovenská republika Sobota 21. marca 2020

V tejto náročnej situácii zavádzame preventívne opatrenia, aby sme ochránili vás a našich zamestnancov. V najbližších…

Uverejnil používateľ Lidl Slovensko Sobota 21. marca 2020

Priatelia, spolu to zvládneme!

Uverejnil používateľ Lidl Slovensko Streda 18. marca 2020

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: refresher.sk, strategie.hnonline.sk
Zdieľať na Facebooku