24.11.2020, meniny má
23. októbra 2020

Mesto Sereď hľadá dobrovoľníkov na oba testovacie víkendy

Mesto Sereď hľadá dobrovoľníkov na oba testovacie víkendy
Zdroj: zilinak.sk/aktuality.sk
reklama

Seredské novinky dnes zverejnili informáciu, že mesto Sereď hľadá dobrovoľníkov. Podľa tohto portálu sa viacerí na mesto obraciate s otázkami, ktoré súvisia s celoplošným testovaním obyvateľstva. Niektorí z vás sa už aj prihlásili ako dobrovoľníci prostredníctvom celoslovenského formulára a zadali náš okres.

Mesto Sereď vám však odkazuje, že ani cez všetku snahu sa k tomuto zoznamu pre okres Galanta nevedeli dostať. Preto využívajú aj takúto možnosť online prosby a žiadajú vás o registráciu ako dobrovoľníkov na administratívne práce počas testovania v meste Sereď.

V Seredi bude 12 odberných miest

Testovanie sa v našom okrese bude konať počas dvoch víkendov, a to v dátumoch od 30. 10. 2020 do 1. 11. 2020 a od 6. 11. 2020 do 8. 11. 2020 v čase 8.00 – 12.00 hod. a 13.00 – 20.00 hod.

Mesto zabezpečí všetky odberné miesta a ku každému miestu sa snaží zabezpečiť aj dvoch administratívnych dobrovoľníkov. Pre týchto dobrovoľníkov bude zabezpečené aj občerstvenie. V našom meste to bude cca 12 odberných miest. Testovať sa budú osoby staršie ako 10 rokov s tým, že všetky osoby nemusia mať trvalý pobyt v Seredi.

Potrebujeme 30 dobrovoľníkov

Keďže mesto nemá potrebné personálne kapacity, v článku Seredských noviniek je napísané, že naozaj uvíta pomoc dobrovoľníkov a administratívnych síl. Dohromady bude totižto potrebných približne 30 dobrovoľníkov. Dobrovoľníci budú pomáhať pri organizácii, avšak nie pri testovaní. Na to budú na miestach zabezpečení zdravotní pracovníci.

Ako dobrovoľníci sa môžete prihlásiť prostredníctvom interaktívneho formulára, ktorý nájdete na tomto odkaze nižšie na stránke. Takisto sa môžete prihlásiť zaslaním e-mailu na adresu testovanie@sered.sk. Ideálne by bolo, keby dobrovoľníci boli vo veku od 18 do 50 rokov a mali 100 % zdravotný stav.

Predovšetkým mesto hľadá dobrovoľníkov na všetkých 6 dní. Pracovníci mesta vás budú kontaktovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako budú sami vedieť viac informácií. Zaregistrovať sa treba do pondelka 26. októbra 2020 do 10.00 hod.

Každá pomocná sila celému mestu veľmi pomôže!

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku