19.05.2022, meniny má
13. januára 2022

Ministerstvo financií predĺžilo termín na získanie očkovacieho bonusu. Množstvo seniorov stále nedostalo termín očkovania

Ministerstvo financií predĺžilo termín na získanie očkovacieho bonusu. Množstvo seniorov stále nedostalo termín očkovania
Zdroj: procare.sk/FB Igor Matovic
reklama

Parlament ešte pred Vianocami schválil finančnú odmenu za očkovanie pre ľudí vo veku 60 rokov a viac.

Seniori tak dostanú 300 alebo 200 eur. Termín na získanie odmeny sa teraz predlžuje.

Predĺžený termín do konca januára

Ministerstvo financií predlžuje lehotu na odmenu seniorom za očkovanie. Podľa ministra financií Igora Matoviča je stále niekoľko tisíc dôchodcov, ktorí nemajú pridelené termíny.

Termín na získanie očkovacieho bonusu sa tak predĺži do 31. januára 2022. Ľudia sa podľa neho môžu do tohto dátumu dať očkovať aj bez termínu a odmenu taktiež dostanú.

reklama

Je očkovací bonus úspechom?

Minister financií Igor Matovič tvrdí, že odmena za očkovanie je úspech. Ľudia nad 65 rokov sa podľa neho dali zaočkovať v oveľa väčšej miere. Dodal, že denne je podaných zhruba šesťtisíc dávok ľuďom nad 60 rokov. Rezort financií vyčlenil na očkovacie prémie 250 miliónov eur.

Kto má nárok na odmenu?

Nárok na odmenu majú tí, ktorí do konca tohto roka dovŕšia vek aspoň 60 rokov, majú trvalý alebo prechodný pobyt na Slovensku a očkovanie absolvovali v niektorom z očkovacích centier u nás.

Výška odmeny

Na 300 eur má nárok ten, kto dostal alebo dostane posilňujúcu dávku vakcíny. Na 200 eur má nárok ten, kto sa dal zaočkovať druhou dávkou vakcíny alebo má jednodávkovú vakcínu a absolvuje aj posilňujúcu dávku.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: dennikn.sk, tvnoviny.sk
Zdieľať na Facebooku