02.03.2021, meniny má
3. januára 2021

Ministerstvo už sprístupnilo formulár na očkovanie proti COVID-19. Registrácia zatiaľ nie je určená pre všetkých

Ministerstvo už sprístupnilo formulár na očkovanie proti COVID-19. Registrácia zatiaľ nie je určená pre všetkých
Zdroj: rtvs.sk/TASR
reklama

K očkovaniu sa dostanú už aj zdravotníci a ohrozené skupiny obyvateľov. Ministerstvo zdravotníctva SR zverejnilo formulár na očkovanie proti ochoreniu COVID-19, ktorý nájdete na tomto odkaze. Upozorňuje, že registrácia je výhradne určená pre osoby, ktoré diagnostikujú, liečia a inak priamo a nepriamo zabezpečujú starostlivosť o pacientov.

Registrovať sa môžu nielen zdravotníci

Komunikačný odbor ministerstva zdravotníctva informoval, že okrem samotných zdravotníkov sa môžu prihlásiť aj študenti zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, ktorí počas štúdia prichádzajú do kontaktu s pacientami. Rovnako aj zamestnanci upratovacích služieb v nemocniciach. Ďalšou ohrozenou skupinou sú zamestnanci domovov sociálnych služieb a terénni sociálni pracovníci.

Žiadateľ musí vedieť preukázať, že patrí do jednej z vyššie uvedených skupín, napríklad potvrdením o zamestnaní alebo služobným preukazom. Ministerstvo zdôrazňuje, že v prípade, ak nepatríte do žiadnej z uvedených skupín, formulár nevypĺňajte.

Kde sa môžete dať zaočkovať?

Vakcinačné centrá sú v súčasnosti v štyroch mestách – Bratislava, Nitra, Banská Bystrica a Košice. Do registračného formulára by po 10. januári 2021 mali postupne pribúdať aj ďalšie z 25 centier.

„Ide o čas nevyhnutný na to, aby po príchode a distribúcii vakcín mohli nemocnice hladko spustiť očkovanie aj pre ostatných zdravotníkov v regióne po tom, čo prioritne zaočkujú vlastných nemocničných zamestnancov, ktorých záujem o očkovanie nemocnice už evidujú,“ vysvetlil rezort zdravotníctva.

Zoznam 25 vakcinačných centier na Slovensku:
1. UNB Ružinov
2. UNB Kramáre
3. UNB Petržalka
4. FN Nitra
5. FN FDR B. Bystrica
6. FN Košice
7. Nemocnica sv. Michala Bratislava
8. NsP Komárno
9. FN Trnava
10. NsP Skalica
11. FN Trenčín
12. NsP Bojnice/Prievidza
13. FN Žilina
14. UN Martin
15. NsP Ružomberok
16. NsP Lučenec
17. FN Poprad
18. NsP Prešov
19. NsP Humenné
20. NsP Michalovce
21. Sv. Michala Košice
22. NsP Rožňava
23. Nemocnica Agel Levice
24. NsP Sv. Jakuba Bardejov
25. Liptovská NsP Liptovský Mikuláš

Podobný formulár ako pri testovaní

Na začiatku formulára žiadateľ vyplní svoje osobné a kontaktné údaje a údaje ICE osoby, ktorá bude v prípade potreby kontaktovaná. Ak ide o zdravotníka, musí uviesť aj kód zdravotníckeho pracovníka. Po správnom vyplnení a odoslaní formulára žiadateľ obratom dostane potvrdenie o mieste, dátume a čase očkovania na svoj e-mail alebo ako SMS správu.

„Odporúčame vyplniť okrem mobilného kontaktu aj e-mailovú adresu. Po registrácii doručená informácia obsahuje aj COVID-19-PASS, ide o to isté číslo, ktoré vám systém vygeneroval pri prvom testovaní. Na mieste očkovania musí registrovaný toto číslo (COVID-19-PASS) predložiť, tiež sa musí vedieť preukázať, že patrí do skupiny, ktorá je podľa Národnej stratégie očkovania proti ochoreniu COVID-19 v tejto chvíli očkovaná (napríklad potvrdením o zamestnaní či služobným preukazom),“ doplnilo ministerstvo.

Zdroj: startitup.sk

Cieľom je postupne pokryť aj ďalšie skupiny osôb

Online registrácia bude postupne rozširovaná nielen o vakcinačné centrá. „Naším cieľom je postupne pokryť všetky okresy aj o ďalšie skupiny osôb vyzvaných k očkovaniu podľa povolaní, rizika veku, zdravotného stavu a následne menej rizikovej širokej verejnosti nad 18 rokov podľa fáz, ako sú uvedené a schválené v Národnej stratégii očkovania proti ochoreniu COVID-19 v podmienkach SR,“ doplnil rezort.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: startitup.sk, old.korona.gov.sk
Zdieľať na Facebooku