19.04.2024, meniny má
5. decembra 2021

Mužstvo ŠKF Sereď zvíťazilo nad silným AS Trenčín. Strelec Roman Haša prispel dvomi gólmi ku skvelému víťazstvu 4:2

Zdroj: ŠKF Sereď / Ján Lauko

Po sobotňajšom zápase sa mužstvo ŠKF Sereď môže tešiť z ďalšej výhry vo Fortuna Lige. Ešte ráno držali naši futbalisti ôsmu priečku, kým šieste miesto iba s náskokom jediného bodu patrilo mužstvu z Trenčína. Naši futbalisti si touto výhrou v priamom zápase o šiestu priečku v tabuľke vybojovali svoje miesto.

V prípade, že ste fanúšik nášho futbalového klubu, tak vám určite odporúčame sledovať ŠKF Sereď aj na Facebooku, kde sa dozviete všetky aktuálne informácie v prehľadných vizuáloch. Ďalší zápas odohrá naše mužstvo 11.decembra 2021 na pôde Liptovského Mikuláša.

Prvý polčas bez inkasovaného gólu

Sereď otvorila skóre už v 12. minúte. Lopta Romana Haša putovala dvanásť metrov, kým skončila v bráne súperovho tímu. Hoci mužstvo Trenčína bolo považované za mierneho favorita zápasu, úvodné minúty si takto určite nepredstavovali a hľadať sa museli ako v obrane, tak i v útoku.

Aktivita našich naďalej pokračovala. V 29.minúte sme zaznamenali krásny pokus Jureškina, avšak ľavý krídelník prestrelil priestor troch žrdí. Naša aktivita sa však opätovne vyplatila v 36. minúte, kedy Trenčania zle rozohrali a prišlo k prečísleniu.

Ku gólovej prihrávke sa opätovne dostal Roman Haša, ktorý už poslal loptu do siete – vedenie Serede sa zvýšilo na 2:0. Do konca prvého polčasu už nebolo schopné mužstvo Trečína s výsledkom nič urobiť, a tak sa skončil za nezmeneného stavu.

Radič sa prvýkrát dotkol lopty a hneď skóroval

Po polčase však tréner Trenčína zmenil stratégiu a na priebežné skóre reagoval trojnásobným striedaním vo svojom tíme. To sa mu napokon vyplatilo a Trenčania zasadili kontaktný gól spod kopačky Philipa Azanga. Stav sa zmenil na 2:1.

V 63. min. prenikol do šestnástky Zubairu, prihral Kadákovi, ktorý pred Chudým nezaváhal a vyrovnal, skóre teda bolo vyrovnané 2:2. Domáci sa však nevzdávali a vydarený zápas strhli späť na svoju stranu.

Na ihrisko sa dostáva Radič, ktorý prichádza po prihrávke Jureškina prvýkrát do kontaktu s loptou – ten vzápätí mení na gól a Sereď sa opätovne dostáva do vedenia s priebežným skóre 3:2.

Len minútu nato zakončuje Kadlec, ktorý hlavičkou do siete trenčianského brankára definitívne rozhoduje zápas zmenou skóre na 4:2. Sereď sa po výhre dostala po prvý raz v sezóne v tabuľke pred Trenčín.

Hlasy po zápase

Juraj Jarábek, tréner Serede: „Vedeli sme, že Trenčín má kvalitný tím, jedno z najmladších mužstiev v lige, majú svoju filozofiu. My máme svoju cestu, poskladali sme sa v lete, musím chlapcom zložiť poklonu. Mám príjemné starosti, k dispozícii silnú lavičku, po striedaniach bol výkon výborný. Zaslúžene sme vyhrali prvý polčas 2:0. Vstup do druhého polčasu by som mohol hráčom vyčítať, ale zase klobúk dolu, záver zvládli. Tešíme sa na ďalšie zápasy.“

Peter Hlinka, tréner Trenčína: Chcem zablahoželať súperovi k zaslúženému víťazstvu. Na základe prvého polčasu a záveru duelu si výhru zaslúžili. Začali sme pošmyknutím, dostali sme gól, neboli sme schopní tlačiť na súpera a inkasovali opäť. V kabíne sme zvýšili hlas, dostali sme sa do zápasu, bolo 2:2, súper sa začal obávať o výsledok. V závere však náš obranca Yem nechal otvorenú stranu a dostali sme opäť gól, následne ďalší. Body sme si nezaslúžili.“

ŠKF ORION TIP Sereď – AS Trenčín 4:2 (2:0)

Góly: 12. a 36. Haša, 85. Radič, 86. Kadlec – 55. Azango, 63. Kadák

ŽK: Morong, Dani Iglesias – Hollý, Yem, Stojsavljevič

Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Súkeníková

Hralo sa bez divákov

ŠKF ORION TIP Sereď: Chudý – Kadlec, Roberto Dias, Ljubičič, Jureškin – Potoma (82. Mićin), Dani Iglesias – Morong, Haša (79. Gatarič), Yann Yao (72. Popovič) – Karrica (72. Radič). Tréner: Juraj Jarábek

AS Trenčín: Fryšták – Slávik (46. Yem), Pires, Stojsavljevič, Madu – Lavrinčík – Ghali (46. Gaži), Kadák, Hollý (46. Zubairu), Azango – Ibrahim. Tréner: Peter Hlinka