04.03.2024, meniny má
2. decembra 2023

Na bicykli zo Serede do Siladíc po opäť dlhšej cyklotrase. TTSK plánuje s výstavbou pokračovať až po Hlohovec

Na bicykli zo Serede do Siladíc po opäť dlhšej cyklotrase. TTSK plánuje s výstavbou pokračovať až po Hlohovec
Zdroj: FB Trnavský samosprávny kraj
reklama

Prešli približne tri týždne odkedy sme vás naposledy informovali o aktuálnych prácach na cyklotrase. Pokračovanie ďalšieho úseku Vážskej cyklomagistrály bolo v tom čase tesne za dverami.

Najnovšie Trnavský samosprávny kraj oznámil, že výstavba úseku Vážskej cyklomagistrály, ktorý prepája Šúrovce s mostom v Siladiciach, je dokončená.

Na cyklotrase osadili aj sčítacie zariadenie

Dĺžka čerstvo dokončenej časti je približne šesť kilometrov a šírka cyklotrasy je rovnako ako v prípade nadväzujúceho úseku Horný Čepeň – Šúrovce, 3,5 m vrátane štrkových krajníc so šírkou 0,25 m po oboch stranách.

Vďaka ďalšiemu úseku Vážskej cyklomagistrály sa zlepší mobilita a cestovanie za prácou či školami v Seredi a okolí. V blízkej budúcnosti plánuje Trnavský samosprávny kraj s výstavbou pokračovať až po Hlohovec.

reklama

„V rámci cyklotrasy sme vybudovali aj cyklistické odpočívadlo zložené z prístreška, cyklostojanov, štyroch lavičiek a informačnej tabule. Aby sme mali prehľad o pohybe cyklistov na úseku, osadili sme aj sčítacie zariadenie,“ uviedol TTSK.

Na výstavbu tohto úseku získal Trnavský samosprávny kraj nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) vo výške 1,2 milióna eur.

Zdroj: TTSK

Zdroj: TTSK

Zdroj: TTSK

cyklotrase

Zdroj: TTSK

Zdroje: FB TTSK
Zdieľať na Facebooku