15.08.2020, meniny má
reklama
22. júla 2020

Na Devínskej Kobyle stojí nová vyhliadková veža, ktorá má pripomínať modlivku zelenú. Oplatí sa ju navštíviť?

Na Devínskej Kobyle stojí nová vyhliadková veža, ktorá má pripomínať modlivku zelenú. Oplatí sa ju navštíviť?
Zdroj: devinskanovaves.sk
reklama

Na Devínskej Kobyle v Bratislave toto leto vyrástla nová vyhliadková veža, ktorá má niekoľko skutočne unikátnych atribútov. Jej tvar má pripomínať modlivku zelenú a samotná vyhliadka ponúka panorámu hneď troch štátov. V okolí môžete zároveň navštíviť napríklad aj zrúcaninu hradu Devín či bývalú raketovú základňu z čias studenej vojny.

Modlivka zelená

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle má štruktúrou pripomínať vojenský postoj modlivky zelenej. Autori projektu sa inšpirovali okolitou prírodou, pretože v okolí Devínskej Kobyly sa tento druh hmyzu skutočne nachádza. Ďalší spoločný rys, ktorý veža zdieľa s modlivkou, je, že vežu pre jej farbu nie je z okolitých vyhliadok vidno medzi korunami stromov. Podobne aj modlivka sa maskuje svojím sfarbením v prírode.

Samotnú vežu nájdete v miestnej prírode na križovatke obľúbených náučných a turistických chodníkov vedúcich k areálu z Devína, Devínskej Novej Vsi a Dúbravky. Vyhliadka by mala byť prístupná zadarmo a bez otváracích hodín, okrem zimných mesiacov, počas ktorých bude zatvorená.

zdroj: devinskanovaves.sk

Na hranici troch štátov

Veža je postavená na najvyššie položenom mieste Devínskej Kobyly v nadmorskej výške 514 m n.m. Zároveň stojí na hranici troch štátov, čím poskytuje panoramatický výhľad na okolie Devínskej Novej Vsi, Česko, Maďarsko a Rakúsko. V prípade priaznivého počasia by ste z veže mali dovidieť až na Viedeň, Alpy alebo Zobor v Nitre.

Preto má veža tri vyhliadkové plošiny v rôznych výškových úrovniach. Prvá plošina sa nachádza vo výške 14 metrov a stredná vo výške približne 17 metrov. Najvyššiu plošinu, na ktorej je umiestnený aj vyhliadkový ďalekohľad, nájdete približne 20 metrov nad okolitým terénom.

Sereď sa, našťastie, nachádza relatívne blízko hlavného mesta Slovenska a aj preto je výlet na novú vyhliadkovú vežu určite dobrým nápadom. Obzvlášť v letných mesiacoch, keď je obloha čistá a dovidíte možno až na Alpy. Ak ste už túto novú atrakciu navštívili, budeme radi, ak nám do komentárov napíšete, ako sa vám páčilo.

zdroj: shemakesmetravel.com

zdroj: shemakesmetravel.com

zdroj: shemakesmetravel.com

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: devinskanovaves.sk, sebolichy.sk, shemakesmetravel.com
Zdieľať na Facebooku