12.04.2021, meniny má
24. marca 2021

Na poliklinike v Seredi je mnoho voľných termínov na očkovanie pre ľudí nad 70 rokov

Na poliklinike v Seredi je mnoho voľných termínov na očkovanie pre ľudí nad 70 rokov
Zdroj: svetzdravia.sk/seredsity.sk
reklama

Až v 13 zdravotníckych zariadeniach siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare majú aktuálne k dnešnému dňu takmer prázdnu národnú online čakáreň pre očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Medzi takéto zariadenia patrí aj seredská poliklinika, kde je množstvo voľných aktuálnych termínov pre ľudí nad 70 rokov. Pomôžte preto starým rodičom zaregistrovať sa do čakárne.

V čakárni len ľudia nad 70

Nemocniciam a poliklinikám zatiaľ v národnej čakárni otvorili prihlasovanie len pre osoby nad 70 rokov. Kým však donedávna boli termíny na očkovanie kompletne plné, aktuálne nemocnice evidujú na najbližšie dni mnoho voľných miest. Vyzývajú preto oprávnené skupiny k registrácii. V prípade, že sa voľné termíny v najbližšom čase nezaplnia, rezort zdravotníctva by mal podľa siete ProCare a Svet zdravia uvažovať nad znížením vekovej hranice.

Nemocnice očkujú s Comirnaty

Nemocnice Svet zdravia očkujú iba vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNtech a aktuálne je prostredníctvom národnej online čakárne otvorené prihlasovanie pre osoby staršie ako 70 rokov (platí aj pre osoby zo zoznamu špeciálnych skupín). Tieto skupiny sa môžu do čakárne zaregistrovať na národnom webe. Vzhľadom na nízky počet prihlásených záujemcov dostanú zaregistrované osoby termín vo veľmi blízkom čase.

Aktuálne majú množstvo voľných termínov pre osoby nad 70 rokov nemocnice siete Svet zdravia v Trebišove, Svidníku, Spišskej Novej Vsi, Vranove nad Topľou, Žiari nad Hronom, Rožňave, Michalovciach, Partizánskom, Humennom a v Železničnej nemocnici Košice.

Polikliniky očkujú Modernou

Polikliniky siete ProCare zase očkujú iba vakcínou Moderna. Aktuálne je prostredníctvom národnej online čakárne otvorené prihlasovanie pre osoby staršie ako 70 rokov (platí aj pre osoby zo zoznamu špeciálnych skupín).

Voľné termíny majú aktuálne v Poliklinike ProCare Trnavské mýto v Bratislave (Novapharm Bratislava), v Poliklinike ProCare Prešov (Sekčov Prešov) a v Poliklinike ProCare Sereď (naša Mestská poliklinika Sereď).

Pomôžte starým rodičom zaregistrovať sa

Starší obyvatelia častokrát nemajú prístup k internetu a ešte častejšie nerozumejú, kde majú čo hľadať. Nevedia, ako a kde sa zaregistrovať. Pomôžte im preto vypýtaním si ich osobných údajov a zaregistrovaním na očkovanie. Aj takouto maličkosťou im môžete pomôcť zachrániť život.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: svetzdravia.sk
Zdieľať na Facebooku