15.01.2021, meniny má
14. januára 2021

Nasadenie seredských policajtov a hasičov ocenil Minister vnútra SR. Na uniforme im pribudne nový odznak

Nasadenie seredských policajtov a hasičov ocenil Minister vnútra SR. Na uniforme im pribudne nový odznak
Zdroj: minv.sk/Jakub Kotian
reklama

Nasadenie policajtov a hasičov v súčasnej kritickej situácii ocenil samotný Minister vnútra SR Roman Mikulec. Každodenný boj v prvej línii bude vyznamenaným zložkám pripomínať tematický odznak, ktorý má byť vyzdvihnutím ich práce a nasadenia. Medzi ocenenými sú aj seredskí policajti a hasiči. 

Seredskí príslušníci si vypočuli zaslúženú vďaku

Odznakom na uniforme sa môže pýšiť 17 policajtov Obvodného oddelenia PZ Sereď a dvaja príslušníci Hasičského a záchranného zboru Sereď. Celkovo bola na Slovensku vyzdvihnutá práca 20 000 bojovníkov v prvej línii, medzi ktorých patria policajti, hasiči, dobrovoľní hasiči, zamestnanci a vojaci.

Poďakovanie od Romana Mikulca si ocenení vypočuli vo videopríhovore, keďže súčasné opatrenia neumožnili zorganizovať osobné stretnutie. Covidové vyznamenanie si prevzali z rúk ich nadriadeného.

„V čase krízy sa ukáže charakter človeka. Som rád, že môžeme aspoň takto vyjadriť vďačnosť tým, ktorí i napriek rizikám nasadzovali svoje zdravie a obetovali svoj čas, ktorí mohli stráviť v kruhu najbližších. Bez ich pomoci by boli všetky opatrenia v praxi zbytočné,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Odznak dostali pracovníci na viacerých pozíciách

V náplni práce ocenených bolo vykonávanie doprovodov a umiestňovanie repatriantov do karanténnych zariadení, slúženie na hraničných priechodoch a stráženie rómskych osád. Hliadkovali aj pošty pri vyplácaní sociálnych dávok a slúžili pri domovoch sociálnych služieb.

Kontrolovanie karanténnych opatrení vykonávajú dodnes, rovnako ako aj ďalšie nevyhnutné úlohy. Svojou pomocnou rukou prispeli aj študenti, kadeti, policajti centier podpory či z krízového riadenia, ktorí zabezpečovali chod karanténnych zariadení. Ministerstvo vnútra SR nezabudla ani na prácu 900 hasičov, ktorí v prvej línii odoberali vzorky.

„Poďakovanie patrí aj štátnym zamestnancom a zamestnancom vo verejnom záujme, ktorí zabezpečovali nevyhnutný chod opatrení, či už v karanténnych zariadeniach alebo zásobovaním ochrannými prostriedkami,“ doplnilo Ministerstvo vnútra SR

Zdroj: minv.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk, minv.sk
Zdieľať na Facebooku