23.07.2024, meniny má
15. septembra 2023

O dva týždne sa budú konať predčasné parlamentné voľby. Kto by sa stal podľa prieskumu AKO ich víťazom?

O dva týždne sa budú konať predčasné parlamentné voľby. Kto by sa stal podľa prieskumu AKO ich víťazom?
Zdroje: FB Mesto Hlohovec/canva.com/tv.nrsr.sk
reklama

Už o 14 dní sa otvoria volebné miestnosti na celom Slovenku. Uskutočnia sa dlho očakávané predčasné parlamentné voľby, v ktorých si budeme voliť 150 nových poslancov do NR SR.

Predčasné parlamentné voľby sa budú konať v sobotu 30. septembra 2023, pričom všetky volebné miestnosti budú otvorené od 7.00 do 22.00 hod. Každá politická strana potrebuje na vstup do parlamentu získať aspoň 5 percent hlasov. Výnimkou sú koalície strán, ktoré musia získať najmenej 7 percent platných hlasov.

Kto by zvíťazil podľa prieskumu?

Podľa najnovšieho prieskumu volebných preferencií agentúry AKO pre reláciu Na hrane televízie JOJ by voľby do Národnej rady SR vyhrala strana Smer – sociálna demokracia s viac ako 19 %.

V tesnom závese by za Smerom nasledovala strana Progresívne Slovensko a trojicu s hlasmi nad 15 % by uzavrel Hlas – SD. Naopak za bránami NR SR by podľa prieskumu zostali napríklad Demokrati, Modrí, Most – Híd aj ĽSNS.

reklama

Vyplýva to z odpovedí 1 000 respondentov starších ako 18 rokov, ktorý sa telefonického prieskumu zúčastnili od 5. do 11. septembra 2023.

prieskumu

Zdroj: tvnoviny.sk

Zdroj: plus.noviny.sk

Zdroje: tvnoviny.sk, plus.noviny.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku