22.01.2021, meniny má
14. mája 2019

Odkrývame ďalšie dva tímy Seredskej Interligy. Toto sú kluby Mantáci a nováčik Maaskantje

reklama

Po predstavení tímu Azbesťáci pokračujeme v našom miniseriáli a tentokrát sa pozrieme na  ďalších účastníkov zápasov o putovný pohár pre víťaza Seredskej Interligy.

Mantáci

Tím Mantákov je stabilným členom ligy už takmer od úplného začiatku Interligy. Zakladateľ Radovan Javorka donedávna pôsobil aj ako vedúci tímu, ale tejto funkcie sa vzdal a aktuálnym vedúcim je Tomáš Valentovič. Na súpiske je aktuálne 19 hráčov, ktorí poväčšinou pochádzajú zo Serede a okolia. Farby tímu sú žltá a čierna.

Tak ako väčšina tímov v Interlige aj Mantáci berú účasť na zápasoch ako stretnutie s kamarátmi a možnosť zašportovať si. Niektorí hráči sú aj aktívni futbalisti. Napríklad Denis Bosý z ŠKF iClinic Sereď, ktorý aktuálne hosťuje v tíme ŠK Báhoň, účastníka 3. ligy Bratislava. Ďalej hráči v nižších ligách, ako Tomáš Valentovič, hráč Dolnej Stredy alebo Peter Bosý, ktorý aktuálne háji farby klubu z Vinohradov nad Váhom.

Čo sa týka umiestnenia, Mantákom vždy patrili pokojné vody stredu tabuľky, ale ambície sú určite vyššie. Je však potrebné zlepšiť účasť na zápasoch a mužstvo vhodne doplniť o aktívnych členov. Taktika je vždy predmetom diskusie pred zápasom v šatni, kde sa šije na mieru s ohľadom na súpera. Niekedy sa určuje aj cez sociálne siete, aby sa chlapci vedeli pripraviť už dlhšie dopredu. V prípade Mantákov si myslíme, že v mužstve je nesporná kvalita a keď zlepšia účasť na zápasoch, môžu bojovať o popredné miesta v tabuľke.

Fotka BL L DG.

Mantáci. Zdroj: FB Seredská Interliga

Maaskantje

Absolútny nováčik pôsobí tento rok v Seredskej Interlige premiérovo, ale darí sa mu už zbierať body. Komu nič nehovorí názov tohto tímu, tak ten pochádza z filmu New Kids Turbo. Maaskantje je mesto, odkiaľ pochádzajú hlavní hrdinovia tejto komédie. Vedúcim tímu je Patrik Veľký, ktorý ale paradoxne nenosí kapitánsku pásku, ale stará sa o chod a organizáciu mužstva. Hráči tohto tímu pochádzajú hlavne zo Serede a blízkeho okolia, napríklad z Dolnej Stredy. Momentálne majú na súpiske registrovaných 12 hráčov. Farby chalani prispôsobili požiadavkám ligy, nakoľko žltá a čierna boli už obsadené, zvolili si farbu fialovú.

Maaskantje spočiatku platilo nováčikovskú daň a na výsledkovej mizérii prvých kôl sa tiež odrazil prechod z veľkých ihrísk na menšie halové ihrisko s pevným povrchom. Rovnako sa im nevyplatilo ani podcenenie počtu registrovaných hráčov, keďže účasť na zápasoch by mohla byť aj lepšia. V druhej polovici sezóny ale zabrali a získali niekoľko bodov so silnými súpermi.

Chalani si skvelo rozumejú nielen na ihrisku, ale aj mimo neho a podľa ich vlastných slov, momentálne hrajú pod svojimi možnosťami. V budúcej sezóne majú určite ambíciu skončiť na popredných miestach tabuľky. Všetci hráči už boli alebo sú registrovaní futbalisti, hlavne v tíme Dolná Streda.

Veľmi pozitívne hodnotíme vekový priemer mužstva, v tíme sú hráči od 20 do 23 rokov. Maaskantje má veľa aktívnych hráčov, ktorí hrávajú futbal odmalička, futbal ich baví, a preto si myslíme, že v tíme je naozaj kvalita a chalani budú len napredovať, či už herne alebo výsledkovo.

Maaskantje. Zdroj: Tomáš Žákovič

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku