21.05.2024, meniny má
19. decembra 2018

Podujatie Spolu bez bariér dokázalo, že dobrých ľudí máme v Seredi a okolí naozaj veľa

reklama

Nikolka je malé usmievavé dievčatko, ktoré pochádza zo Serede. Bohužiaľ, musí odmalička bojovať so zdravotnými ťažkosťami. Aj preto sa jej mamina Ľubomíra Poláková rozhodla založiť občianske združenie Nikolka, ktoré pomáha hlavne deťom s podobným osudom a ich rodinám. Spolu a bez bariér.

Pomáhať sa snažia najmä vďaka charitatívnemu koncertu Spolu bez bariér. Toto podujatie určite zabavilo, ale najmä dojalo každého, kto prišiel pomôcť. Bolo venované deťom, ktoré bojujú so zdravotnými ťažkostami a rodinám s podobnými príbehmi.

Charitatívny večer Spolu bez bariér sa v Seredi konal tento rok druhýkrát. Na pódiu predstavili svoje príbehy tri rodiny, ktoré sú ťažko skúšané osudom. Celý finančný výťažok podujatia však pomôže aj iným rodinám, ktoré potrebujú pomoc.

Autor: Roman Labaj

reklama

Krásny program vyčaril úsmev na tvárach

Akciu prišla podporiť speváčka SIMA a populárny Janko Kuric zo skupiny Vidiek. Moderátorom bol Matúš Gogo Klajdač, ktorého poznajú hlavne deti. Rodiny s deťmi výborne zabavili aj Šmolkovia.

Podujatie otvorila speváčka Monika Ližbetin. Sprievodnými akciami koncertu boli vianočné handmade trhy a gastro súťaž o najlepší koláčik s blogerkou Tinkou Karmažín, ktorá je verejnosti známa svojimi kuchárskymi knihami aj webovou stránkou Tinkine recepty.

Autor: Roman Labaj

Autor: Roman Labaj

Komu Spolu bez bariér pomohlo?

Celkový výťažok z koncertu sa vyšplhal na sumu 1959 eur, čo je naozaj krásne číslo. Tu však pomoc nekončí. Vďaka Tinke Karmažín bol celkový výťažok doplnený o 390 eur z predaja kníh, ktorý Tinka venovala centru na kúpu ďalších potrebných pomôcok.

Na koncerte získali pomoc Oliverko B., Adamko M. a Samko R. Ľubomíra Poláková nám ďalej prezradila, že z výťažku koncertu sa bude môcť zaplatiť permanentka na rehabilitáciu v Dennom centre Nikolka ďalším deťom: Alžbetke K., Alžbetke H., Jasmínke K., Katke T., Nikolke P., Dominikovi V., Peťkovi S., Radkovi Z., Melisske K., Marekovi Č., Adamkovi M. a Barborke V. Tomáškovi K. sa venovalo 300 eur na senzory sledujúce hladinu cukru v tele. Pre malého Oliverka sa vyzbieralo 119 eur na vodné terapie.

Celkovo teda detičky a ich rodiny získali pomoc v sume 2 919 eur na rehabilitácie, špeciálnu pedagogiku a vodné terapie, čo je naozaj krásne a my sa veľmi tešíme, že sa takýmto spôsobom dokázalo pomôcť. Takýchto podujatí potrebujeme jednoznačne viac nielen v Seredi, ale aj na celom Slovensku.

Autor: Roman Labaj

OZ Nikolka

Občianske združenie Nikolka sídli vo svojom centre na Parkovej ulici v Seredi. Toto združenie pôvodne vzniklo s cieľom pomôcť Nikolke Polákovej, ktorá bojuje s autizmom a detskou mozgovou obrnou. Združenie však časom začalo pomáhať nielen Nikolke, ale aj viacerým hendikepovaným deťom. Prevádzkuje tiež vlastné denné centrum, ktoré ponúka “inak obdareným deťom” individuálnu rehabilitáciu a terapie.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: Autor fotiek: Roman Labaj
Zdieľať na Facebooku