27.06.2022, meniny má
14. júna 2022

Policajti zo Serede pomohli seniorovi v poslednej chvíli. Dostali ho zo zanedbaných priestorov v záhradkárskej oblasti

Policajti zo Serede pomohli seniorovi v poslednej chvíli. Dostali ho zo zanedbaných priestorov v záhradkárskej oblasti
Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj/rimava.sk
reklama

70-ročný muž ležal podľa informácií od Polícia SR – Trnavský kraj v zúfalom a zanedbanom stave. Seredskí policajti ho našli v poslednej chvíli.

Celé sa to odohralo v záhradkárskej oblasti v Seredi, keď políciu zalarmoval sused chatky.

Biedne podmienky obydlia

Policajti, ktorí pôsobia v našej Seredi, konkrétne ppráp. Martin Suhaj a nstržm. Nikola Gregušová, neváhali a vošli do biednych podmienok mužovho obydlia, kde ho našli ležať na zemi.

Políciu privolal k mužovi sused, ktorý si všimol, že tento starší pán má už dlhšie pri dverách odložený bicykel. Ten však pravidelne používal, dlhé státie mu bolo podozrivé. Policajti po príchode do záhradkárskej oblasti zbadali chatku, v ktorej mal muž podľa informácií dlhodobo prebývať.

reklama

Nevyhnutná bola cesta do nemocnice

Vo vnútri tejto chatky v špinavých priestoroch našli dotyčného dôchodcu ležať na zemi v úzkom a zanedbanom priestore, odkiaľ by sa nedokázal sám dostať.

„Ihneď privolali RZP a do jej príchodu s dehydrovaným mužom komunikovali a spolu s oznamovateľom mu dali vodu. Po príchode záchranárov sa im dôchodcu podarilo z chatky dostať a naložiť na nosidlá. To už začal upadať do bezvedomia a bol nevyhnutný jeho rýchly prevoz do nemocnice. Policajti ho pomohli preniesť cez záhradky do sanitky, ktorá ho odviezla do Galanty a odovzdala do rúk miestnych lekárov,“ píšu policajti na svojom Facebooku.

Policajti prostredníctvom statusu na Facebooku ďakujú nielen kolegom, ale v prvom rade aj všímavému pánovi, ktorý zavolal pomoc pre seniora.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku