24.11.2020, meniny má
14. novembra 2020

Pozrite si najdôležitejšie aktuality z nášho mesta. Za tento týždeň ich pribudlo viacero

Pozrite si najdôležitejšie aktuality z nášho mesta. Za tento týždeň ich pribudlo viacero
Zdroj: seredskenovinky.sk/sered.sk/zilina-gallery.sk
reklama

V priebehu tohto týždňa pribudlo mnoho noviniek, z ktorých sme pre vás vybrali tie najdôležitejšie. Pozrite sa na to, čo nás čaká a neminie, ale taktiež aj na nové informácie z mestského zastupiteľstva, ktoré okrem iného udelilo ocenenie Čestný občan mesta Sereď. Tieto informácie priniesli Seredské novinky.

Zvýšenie dane za parkovacie miesta

Poslanci na novembrovom zasadnutí schválili navýšenie sadzby, ktorá sa od roku 2012 ešte nezmenila. Pôvodná suma 201,30 eur za jedno parkovacie miesto na rok sa zvýšila na 252,29 eur. Pre osoby ŤZP, ktoré sú odkázané na individuálnu dopravu vozidlom, sa daň zvýšila zo sumy 30 eur  na 51,25 eur.

Nové zmeny budú platiť od 1. januára 2021 a mesto si tak prilepší o 17 628,07 eur . Z toho financie od fyzických a právnických osôb predstavujú sumu 16 469,77 eur a od osôb ŤZP 1 158,30 eur.

Pri stanovení obidvoch sadzieb sa vychádzalo z platnej normy, ktorá pre jedno parkovacie miesto ustanovuje minimálne rozmery 2,4 x 4,5 m = 10,8 m2.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Mestské zastupiteľstvo udelilo ocenenie Čestný občan mesta Sereď

Jednou z možností, ako poďakovať občanom či iným osobám za ich prínos mestu alebo významné výsledky, je navrhnúť ich na niektoré z ocenení. Medzi ne patrí aj ocenenie Čestný občan mesta Sereď, ktoré poslanci udelili iniciátorovi a zakladateľovi múzea holokaustu, Prof. PhDr. Pavlovi Mešťanovi, DrSc.

Na mestský úrad bol doručený len jeden návrh, a to od Ing. Milana Petráša, PhD. „Profesor Pavol Mešťan je zakladateľom a dlhoročným riaditeľom Múzea židovskej kultúry Slovenského národného múzea. Je autorom a realizátorom myšlienky pietneho využitia bývalého areálu pracovného a koncentračného tábora v Seredi. Dostal mesto Sereď do svetového povedomia lokalít, v ktorých si pripomíname tragické obdobie holokaustu,“ zdôvodnil svoj návrh.

Zdroj: pravda.sk

Do školských obvodov pribudnú nové ulice

Možno ste si všimli, že nám pred pár mesiacmi pribudli nové názvy ulíc, ktoré vznikli pri výstavbe nových rodinných domov. Mesto ich musí zaradiť do existujúcich školských obvodov aj napriek tomu, že každý rodič má právo na výber školy, ktoré bude jeho dieťa navštevovať.

Nezábudková, Konvalinková a Tulipánová ulica budú patriť do obvodu ZŠ Jana Amosa Komenského, zatiaľ čo Jarná ulica bude zaradená do obvodu ZŠ Juraja Fándlyho.

Zdroj: sered.sk

Účasť poslancov na zasadnutiach mestského zastupiteľstva

Poslanci sa na novembrovom rokovaní dozvedeli percento ich hlasovania za obdobie jedného roka, a to od novembra 2019 do októbra 2020. Informatívnu správu predložil Tibor Krajčovič, prednosta Mestského úradu v Seredi. Za celý rok poslanci celkovo zasadli osemkrát.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Okrem toho boli poslanci informovaní aj o účasti členov stálych komisií za jeden rok.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku