23.01.2022, meniny má
30. novembra 2021

Pri sobotňajšom požiari rodinného domu v Šúrovciach tragicky zahynula jedna osoba spolu so psom

Pri sobotňajšom požiari rodinného domu v Šúrovciach tragicky zahynula jedna osoba spolu so psom
Zdroj: pravda.sk/trnavskyhlas.sk
reklama

Hasiči z Trnavy, Serede a Galanty zasahovali pri požiari rodinného domu v Šúrovciach. Požiar hasičom nahlásili v sobotu (27. novembra), krátko po 16. hodine. Po príchode na miesto dostali hasiči informáciu, že v dome sa stále nachádza jedna osoba aj spolu so psom.

Jednu osobu našli bez známok života

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Lena Košťálová, s použitím autonómnych dýchacích prístrojov sa dostali do interiéru, v ktorom našli jedného človeka bez známok života. Na mieste bola ošetrená ďalšia osoba. Požiar neprežil tiež jeden pes.

Záverečný prieskum prostredníctvom termovíznej kamery hasičom ukázal, že jedna z obytných miestností rodinného domu bola vyhorená a ďalších päť „len“ zadymených. Pri nešťastnej udalosti zasahoval aj Dobrovoľný hasičský zbor obce Šúrovce.

Príčina požiaru sa stále vyšetruje

„Rodinný dom bol odpojený od energetických zdrojov. Na lokalizáciu požiaru bol použitý jeden vysokotlakový prúd. Pre silné zadymenie bolo potrebné použitie autonómnych dýchacích prístrojov,“ informovala Lenka Košťálová, hovorkyňa hasičov.

reklama

Hasiči rozbili okná a prieskumom domu zistili, že v jednej z izieb je jedna osoba bez známok života. Na mieste bola ošetrená osoba, ktorá udalosť nahlásila, pre vnútornú nevoľnosť. Príčina požiaru sa vyšetruje.

Dávajte si neustále dobrý pozor. V priestoroch obydlia nenechávajte nič, čo by mohlo spôsobiť potenciálne nebezpečenstvo bez dozoru. Predídete tak tragédiám.

zdroj: trnavskyhlas.sk

zdroj: trnavskyhlas.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: trnavskyhlas.sk
Zdieľať na Facebooku