05.12.2021, meniny má
16. októbra 2021

Prieskum volebných preferencií ukázal, že by voľby vyhrala strana HLAS – sociálna demokracia. Kto by zostal za bránami parlamentu?

Prieskum volebných preferencií ukázal, že by voľby vyhrala strana HLAS – sociálna demokracia. Kto by zostal za bránami parlamentu?
Zdroj: noviny.sk/sobotnik.sk
reklama

Agentúra AKO priniesla aj tento mesiac prieskum volebných preferencií do Národnej rady SR, ktorý prebiehal od 4. do 7. októbra 2021. Najviac poslaneckých stoličiek by obsadila politická strana HLAS – sociálna demokracia so ziskom 18,2 percenta, za ktorou nasleduje Sloboda a Solidarita s 14,5 percentami.

Prieskum sa uskutočnil formou telefonickej ankety, ktorej sa zúčastnilo 1 000 respondentov.

Celá otázka znela: „Skúste si predstaviť, že by sa teraz najbližší víkend znovu konali parlamentné voľby do NR SR. Išli by ste voliť? A ktorú stranu alebo hnutie by ste volili? Prečítam vám strany v náhodnom poradí alebo môžete menovať aj nejakú inú.“

Preferencie klesli strane OĽANO

Hlasu by sa podľa prieskumu v Národnej rade SR podarilo obsadiť 33 mandátov, zatiaľ čo SaS 26 z nich. Na treťom mieste sa umiestnila SMER – sociálna demokracia s 13,8 percentami a ďalej OĽANO s 9,2 percentami.

Progresívne Slovensko by s 8,6 percentami získalo 16 mandátov. Strane Sme rodina stúpli preferencie oproti septembrovému prieskumu o 0,6 percenta a v októbri by obsadili 13 mandátov. Do Národnej rady SR by sa dostala aj strana KDH s 5,9 percentami. Stoličky by tesne získala aj strana Republika s presne 5 percentami.

Za bránami parlamentu by zostali strany Kotlebovci-ĽSNS, SNS, Za ľudí, Spolu či Dobrá voľba.

Zdroj: ako.sk

Mnoho voličov sa nevie rozhodnúť

Z prieskumu taktiež vyplýva, že by nešlo voliť 16,4 percent respondentov. Medzi voličmi sa našlo aj 15,7 percent ľudí, ktorí by nevedeli, komu dať svoj hlas. Agentúra nedostala žiadnu odpoveď od 1,9 percent opýtaných.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: sme.sk, ako.sk, teraz.sk
Zdieľať na Facebooku