08.12.2023, meniny má
11. septembra 2022

Primátor Martin Tomčányi po 12 rokoch končí. Takto sa lúči so Seredčanmi

Primátor Martin Tomčányi po 12 rokoch končí. Takto sa lúči so Seredčanmi
Zdroje: FB Martin Tomčányi - primátor mesta Sereď/mynitra.sk
reklama

Pomaly sa blíži dátum spojených komunálnych volieb a volieb do VÚC, ktoré sa budú konať v sobotu 29. októbra 2022. Mnohí ste už zaregistrovali, že medzi kandidátmi na post primátora mesta Sereď sa nenachádza súčasný primátor Martin Tomčányi.

Ten sa rozhodol po 12 rokoch na post primátora už nekandidovať. Na svojej facebookovej stránke zverejnil video, v ktorom sa ako primátor lúči so Seredčanmi a ďakuje im za podporu.

Chce pomáhať ako poslanec vo VÚC

Na začiatku videa Martin Tomčányi oznamuje, že tento rok končí vo funkcii primátora a o tento post sa už uchádzať nebude. Napriek povzbudivých slovám, mailom i osobným stretnutiam s obyvateľmi Serede svoje rozhodnutie nezmení.

V politike však úplne nekončí, nakoľko sa chce uchádzať o miesto poslanca vo VÚC. Verí, že svojimi skúsenosťami a nápadmi môže prispieť k rozvoju nášho mesta aj okresu.

reklama

„Mám rád Sereď, mám rád vás, Seredčanov. Verím, že môžem byť prospešný aj inak.“

Ako poslanec začínal v roku 1991 a následne viedol mesto ako primátor tri volebné obdobia, je nadlhšie slúžiacim primátorom. Ako sám hovorí: „Umenie zodpovedného človeka je vedieť, kedy odísť.“

Vyzdvihuje schopnosti mladých ľudí, ktorí aj na mestskom úrade dostali šancu, a hovorí, že každé mesto, firma či kolektív potrebuje časom generačnú výmenu.

Všetkým Seredčanom ďakuje za dôveru v posledných komunálnych voľbách, kedy získal historicky najvyšší počet hlasov. Vždy si bude túto podporu vážiť. Nezabudol vyzdvihnúť aj tím svojich spolupracovníkov – zamestnancov, poslancov, ale aj radových občanov, ktorí mestu nezištne pomáhali.

Na záver informuje o svojej kandidatúre do VÚC, kde kandiduje ako nezávislý občiansky kandidát. Je súčasťou kolektívu Dobrá sedmička, v rámci ktorého kandidujú aj ďalší starostovia z okresu Galanta, ale aj riaditeľka ZŠ či veterinár.

Milí Seredčania, pozrite si rozlúčkové video nášho primátora.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Martin Tomčányi - primátor mesta Sereď
Zdieľať na Facebooku