16.04.2024, meniny má
17. marca 2024

Radka Drábiková zo seredského Naturhouse vám poradí ako s ľahkosťou odhodíte kabáty a vytiahnete plavky. Využite skvelé produkty a zľavy

Radka Drábiková zo seredského Naturhouse vám poradí ako s ľahkosťou odhodíte kabáty a vytiahnete plavky. Využite skvelé produkty a zľavy
Zdroj: Seredsity.sk

Prichádzajú prvé jarné dni a s nimi dva zásadné problémy, ktoré svojim spôsobom rieši väčšina z nás. Prvým je nabitie energie po zimnom období a s ním spojená očista tela, tzv. detox orgánov. A druhým samozrejme zhadzovanie zvrchníkov a odhaľovanie tela, s ktorým prichádza uvedomenie si, že do leta zostávajú už len 4 mesiace a my pôjdeme do plaviek!

Je prirodzené, že sa chceme vo svojom tele cítiť dobre a vyzerať čo najlepšie. Avšak nikto z nás nemá kúzelný prútik. Musíme preto začať niečo robiť, a to čo najskôr! Ono totiž bude chvíľu trvať, kým sa výsledky dostavia. Ideálne je teda začať už teraz a v seredskom Naturhouse pod dohľadom výživovej poradkyne Radky Drábikovej.

Táto výživová poradňa sa za roky svojho pôsobenia v našom meste stala silnou značkou. Obyvateľom Serede je dobre známa, nakoľko pomohla mnohým ľuďom bojujúcim nielen s nadváhou, ale aj s inými problémami. Kontaktovať ich môžete na telefónnom čísle 0915 772 793. Seredský Naturhouse nájdete na Parkovej ulici.

Zdroj: Seredsity.sk

reklama

Jarný reštart organizmu

Po zime, keď je naša strava bohatšia na tuky i sacharidy a vyčerpali sme zásobu vitamínov a minerálov, prichádza jar nabitá novým životom v podobe živín. A vy svojmu telu môžete pomôcť tým, ak si doprajete jarnú očistu organizmu. Pretože jar, obzvlášť marec, je obdobie, kedy sa prebúdza celá príroda a začína nové obdobie. Preto obráťte list, zabudnite na zimné chute po ťažkých, nezdravých jedlách, nesplnené novoročné priania, prekonané prechladnutie či slabú kondičku.

Spôsobov a návodov, ako detoxikovať telo je veľa, ale základom je zamerať sa na orgány, ktoré súvisia s odvádzaním nahromadených nezdravých látok z nášho tela. A tým je predovšetkým pečeň, obličky, žlčník, ale aj črevá a vlastne celý spomalený metabolizmus.

Treba si však uvedomiť jednu zásadnú vec. Naše telo má schopnosť detoxikovať sa samo. Je to jeho prirodzený proces. Avšak to platí pre ideálny stav, v ktorom sa, ruku na srdce, nachádza málokto z nás. Pohybujeme sa v toxickom ovzduší, nechodíme každý deň do prírody, nepestujeme si vlastné potraviny – kupujeme potraviny v supermarketoch, sme v strese z práce, detí, atď. Poďte mu teda trochu pomôcť a podporte ho očistou.

Zdroj: Naturhouse

Čo teda radia odborníci na zdravú stravu Naturhouse?

Jar má predovšetkým zelenú farbu, čo napovedá – zaraďte do svojho jedálnička čo najviac zelených potravín. Zároveň je to obdobie mladých rastliniek a nič nemá viac živín a prospešných látok ako klíčky a výhonky mladých rastlín. Čo sa byliniek týka, najvhodnejšie budú: žihľava dvojdomá a púpava. Za vyskúšanie stojí rozhodne aj výťažok z artičoka.

Radka Drábiková taktiež dodáva aby ste nezabúdali na dostatočný príjem vlákniny, ktorá je základom zdravého čreva, črevnej mikroflóry a imunity, a dostatočný pitný režim, ktorými očistu organizmu dovediete k dokonalosti.

Ak nie ste priaznivci jedenia zdravých potravín, vyskúšajte kúru s kapsulami Ona Plus: Podporuje imunitu, chráni bunky pred oxidačným stresom, udržuje normálnu hladinu cholesterolu v krvi a činnosť kardiovaskulárneho systému.

Zelené potraviny majú antioxidačné účinky, zbavujú telo toxínov, zvyšujú obranyschopnosť, podporujú správnu mikroflóru v črevách, obsahujú veľké množstvo vitamínov, aminokyselín, minerálov a ďalších živín, podporujú redukciu hmotnosti a dodávajú energiu. Klíčky sú zdrojom antioxidantov, omega-3 mastných kyselín, vitamínov a minerálov, ktoré majú vplyv na celý organizmus.

Zdroj: Naturhouse

Do plaviek

Zamyslite sa. Chcete do plaviek schudnúť alebo v nich vyzerať dobre? Pokiaľ je odpoveď druhá varianta, uvedomte si, že samotné chudnutie stačiť nebude. V prvom rade musíte telu zaistiť dostatočný príjem všetkých makroživín, a to v správnom pomere, inak dôjde k úbytku svalovej hmoty a vy budete po pláži chodiť ako želé. Ale ak chcete v plavkách vyzerať naozaj dobre, musíte mať správny pomer svalov a tuku. Svalová hmota je totiž predpokladom spevnenej postavy a náležitého pocitu z atraktívnej postavy.

S formovaním postavy potom neodmysliteľne súvisí aj nejaký ten pohyb. Nemusíte si hneď kupovať permanentku do fitka. Dnes už existuje množstvo iných variant ako začať. Pokiaľ s pohybom začnete, pripravte sa však na jednu vec: u niekoho sa výsledky môžu dostaviť pomalšie. Záleží na stavbe tela, predchádzajúcich aktivitách alebo aj genetike. Nezúfajte a choďte si za svojim cieľom, výsledky sa dostavia, ale musíte vytrvať!

Zdroj: Naturhouse

S parťákom to ide lepšie

Či už ide o chudnutie alebo cvičenie, množstvo odborníkov sa zhodne, že v páre to ide lepšie. Pretože ak jeden poľaví, nenachádza motiváciu a chce to vzdať, ten druhý ho podrží. To je tiež dôvod, prečo toľko klientov navštevuje poradne Naturhouse. Dietologička vám vždy podá pomocnú ruku, podrží vás a motivuje k ďalšiemu úspechu.

Hovoríte si, ale čo doma? Preto so sebou vezmite partnera, kamarátku alebo kolegyňu z práce a uvidíte, o čo ľahšie to pôjde. V Naturhouse majú veľa klientov, ktorí k nim takto chodia a dokonca sa napr. delia o to, kto donesie obed do práce na druhý deň alebo spolu chodia plávať atď. Navyše ruku na srdce, ak so sebou vezmete i partnera, budete mať ďalší dôvod naučiť správnej strave celú rodinu aj s deťmi.

Ušetrite s Kaufland Card

Vďaka novej a výhodnej spolupráci výživovej poradne Naturhouse s Kauflandom dokážete ušetriť značnú čiastku pri nákupe zdravých potravín a produktov značky Naturhouse. Ušetrite so zľavovým kódom aplikácie Kaufland až 20% na produktoch pri prvej konzultácii a potom ďalších 10% pri každej ďalšej.

Aj takýmto spôsobom vám chce výživová poradňa Naturhouse spoločne s Radkou Drábikovou pomôcť pri plnení vašich osobných cieľov. Kontaktovať ich môžete na telefónnom čísle 0915 772 793. Seredský Naturhouse nájdete na Parkovej ulici.

Zdroj: Naturhouse

Zdroj: Naturhouse

Zdroj: Naturhouse

Zdroj: Naturhouse

Článok vznikol v spolupráci s Naturhouse Sereď

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s Naturhouse Sereď
Zdieľať na Facebooku