21.10.2021, meniny má
22. júla 2021

Rezort financií spúšťa od 1. augusta očkovacia lotériu. Žrebovanie bude vysielané na obrazovkách RTVS

Rezort financií spúšťa od 1. augusta očkovacia lotériu. Žrebovanie bude vysielané na obrazovkách RTVS
Zdroj: tvnoviny.sk/unsplash.com
reklama

O očkovacej lotérii, ktorú predstavil koncom júna minister financií Igor Matovič, sme vás informovali v našom predchádzajúcom článku. Finančnú výhru bude môcť získať každý, kto sa už dal alebo sa ešte len dá zaočkovať bez ohľadu na to, aká vakcína mu bola podaná.

Ministerstvo financií SR sa snaží očkovacou prémiou a sprostredkovateľským bonusom motivovať čo najviac ľudí k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19.

Zaregistrovať sa budete môcť na webovej stránke bytzdravyjevyhra.sk, ktorá sa spustí 1. augusta 2021. Registrácia sa skončí 15. októbra.

Žrebovanie bude prebiehať na televíznych obrazovkách

Všetci zaregistrovaní budú po overení údajov automaticky zaradení do žrebovania už po prvej dávke vakcíny. Ak sa dajú zaočkovať druhou dávkou, budú mať dvakrát vyššiu šancu na výhru.

Do žrebovania budú zaradení aj ľudia, ktorí si zvolili jednodávkovú vakcínu od spoločnosti Johnson & Johnson. Pokiaľ sa do systému na získanie prémie zaregistrujete, automaticky v ňom zostávate počas všetkých kôl žrebovania.

Zdroj: mfsr.sk

Podľa Ministerstva financií SR sa do súťaže o očkovaciu prémiu môže zaregistrovať každá fyzická osoba s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky, ktorá absolvovala očkovanie proti ochoreniu COVID-19, dovŕšila vek aspoň 18 rokov a je registrovaná v databáze Národného centra pre zdravotnícke informácie.

Žrebovanie bude prebiehať každý podvečer počas pracovných dní na obrazovkách RTVS. Každý pracovný deň bude malé žrebovanie, na základe ktorého sa rozdelia základné a štandardné výhry. V nedeľu bude veľké žrebovanie so žrebovaním prémiových výhier a super prémií.

Ako získať sprostredkovateľský bonus?

Ďalším podporným nástrojom je sprostredkovateľský bonus vo forme finančnej odmeny. Dostane ju každý, kto motivuje iných vo svojom okolí, aby sa dali zaočkovať.

Sprostredkovateľ môže získať odmenu tak, že zaočkovaná osoba sa od 1. augusta 2021 zaregistruje na stránke bytzdravyjevyhra.sk, získa špecifický kód a ten následne odovzdá osobe, ktorá ju motivovala k očkovaniu.

Bonus si môže sprostredkovateľ uplatniť až vtedy, keď osoba, ktorú motivoval k očkovaniu, absolvovala obe dávky vakcíny alebo jednu dávku vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson. Môže tak urobiť najneskôr do 31. októbra 2021.

Suma bude závisieť od veku

„Ľudia, ktorí absolvujú kompletné očkovanie ešte pred spustením systému, teda v termíne od 1. júla 2021 do 1. augusta 2021, budú musieť svojho sprostredkovateľa prihlásiť do sedem dní od spustenia registrácie. Tým pádom do 7. augusta 2021,“ doplnil rezort financií.

Výška sprostredkovateľského bonusu bude závisieť od veku zaočkovanej osoby. Za osobu do 50 rokov dostanete 30 eur. Medzi 50 až 60 rokov 60 eur a nad 60 rokov sumu 90 eur. Bonus si sprostredkovateľ môže uplatniť u maximálne 50 osôb.

Peniaze obdržia sprostredkovatelia priebežne vo forme pripísania finančných prostriedkov v eurách na bankový účet uvedený pri registrácii, najneskôr však do 30. novembra 2021.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: mfsr.sk, pravda.sk, refresher.sk
Zdieľať na Facebooku